* İSTANBUL 'dan * Tüm TÜRKİYE ' ye hizmet sunuyoruz.

Bizi Takip Edin

Blog

Güncel Gsm Teknoloji ve Bilişim Makaleleri

Iphone Orta Tus Bozuldu Ekran Goruntusu Nasil Alinir
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

iPhone Orta Tuş Bozuldu Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır

iPhone OrtaTuş Bozuldu Ekran Görüntüsü NasılAlınır , iPhone’larda orta tuş kullanmadan ekran görüntüsü almak için izlenmesi gereken aşamalara değineceğiz.Akıllı telefonunuzun güç veya ses düğmeleri kırık ve artık işlevsel mi? Bu durumda, cihazda gerçekleştirmek istediğiniz bazı işlemlerde zorluk çekeceğiniz kesindir.

Home tuşunun en yaygın işlemlerden biri ekran görüntüleri almaktır. Mevcut akıllı telefonlardaki donanım düğmelerinin kombinasyonu ile ekran görüntülerini pratik bir şekilde alabilirsiniz. Peki orta tuşu kullanmadan ekran görüntüleri almak için ne yapmanız gerekiyor?

iPhone Orta Tuş Bozuldu Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

iPhone’da ekran görüntülerini almanın en kolay yolu, ev düğmesine ve uyku / uyandırma düğmesine aynı anda dokunmaktır, hatta iPhone’u ilk kez bilen bir kullanıcı bile Android’den iPhone’a olduğunu bilir.

Bu şekilde ekran görüntüleri almak hızlı ve basittir, ancak sık sık ekran görüntüsüyseniz, zamanla ev anahtarı eski, sorunlu olacaktır. Bununla birlikte, uzun süreli kullanımda zahmetli çalışmaya başlayan Home düğmesini kullanmadan ekran görüntüsü almanın çok basit bir yolu vardır.

Parmak izi sensörü tarafından desteklenen iPhone’un Ana ekran tuşları çok hassastır ve sıklıkla kullanıldığında kırılabilir. Ev anahtarının kaybından şikayet eden düzinelerce Apple kullanıcısına rastladınız. Apple’ın “Assistive Touch” adlı bir seçeneği olmasına rağmen, ev düğmesine basmadan iphone’unuzdaki işlemlerin çoğunu yapmanıza izin verir, bu ilk kez iPhone’a tanıtılan kullanıcılar tarafından göz ardı edilebilir.

Ev düğmesine olan ihtiyacı ortadan kaldıran bu seçeneği etkinleştirerek, cihazınızı kontrol etmekten Siri’yi kullanmaya ve 3D Dokunma hareketlerini gerçekleştirmeye kadar her şeyi yapabilirsiniz. Bu makalede, Ana Sayfa düğmesini kullanmadan ekran görüntüleri almak için bu seçeneğin nasıl kullanılacağını adım adım göstereceğiz.

iPhone Assistive Touch Aktif Etme

iPhone normalde çok dayanıklı olmasına rağmen, en yaygın donanım sorunu, ev anahtarının düzgün çalışmaması ve hatta bazen işlevselliğini kaybetmesidir. Tabii ki, kesin bir çözüm var, ancak bunu yapmak için, bu işe eğilimli olmanız veya bir yere götürmeniz ve onarmanız gerekiyor.

Burada, fiziksel Ana Sayfa düğmesini kullanmadan yardımcı Dokunmatik özelliği kullanarak iPhone’da ana sayfa düğmesi işlevlerini nasıl yapabileceğiniz hakkında konuşacağız.

  1. iPhone’daki Ayarlar (Settings) bölümüne girin
  2. Genel (General) sekmesine girin
  3. Aşağı doğru inerek Erişilebilirlik (Accessbility) sekmesine girin
  4. Aşağı doğru inerek Fiziksel ve Motor (Physical & Motor) bölümünde yer alan Assistive Touch sekmesine girin
  5. Assistive Touch’ı aktif edin.
Bundan sonra ekran üzerinde genellikle aktif olmadığında silik bir şekilde bir kutucuk göreceksiniz, bu kutucuğu kenarlarda istediğiniz yere kaydırıp orada bırakabilirsiniz. Home butonuna ihtiyacınız olduğunda ise sadce bu kutucuğa basın ve buradaki Home tuşu dahil bir çok kısa yolu kullanabilirsiniz. 
İlginizi Çekebilir: APPLE Zorlu Center Randevu Alma

iPhone Assistive Touch İle Ekran Görüntüsü Alma

Yardımcı dokunma özelliği varsayılan olarak Apple iPhone’da mevcut olduğundan, donanım düğmesi olmadan ekran görüntüleri almak için üçüncü taraf bir uygulamaya ihtiyacınız yoktur.

  1. Assistive Touch’a Tıklayın.
  2. Aygıt’a Girin.Iphone Tuş Kullanmadan Ekran Görüntüsü Almak 1
  3. Diğer’e Tıklayınız.Iphone Tuş Kullanmadan Ekran Görüntüsü Almak 2
  4. Ekran Görüntüsü butonuna tıklayarak ekran görüntünüzü alabilirsiniz.Iphone Ortatuş Bozuldu Ekran Görüntüsü Nasılalınır

iPhone’unuzda Assistive Touch özelliği etkin hale gelecektir. Görüntüsünü yakalamak istediğiniz ekran / sayfa / menüyü açın. Assistive Touch simgesine dokunun. Açılan arayüzden Aygıt’a girin ve Diğer’e dokunun. Ekran Görüntüsü butonuna dokunduğunuzda ekran görüntüsü kaydedilecektir.

Bu makale için google’de en çok aranan kelimeler; iPhone OrtaTuş Bozuldu Ekran Görüntüsü NasılAlınır  tuş kullanmadan ekran görüntüsü alma, tuşsuz ekran görüntüsü alma, güç tuşu olmadan ekran görüntüsü alma, iphone orta tuş çalışmıyor, ses kısma tuşu çalışmıyor ekran görüntüsü, ekran görüntüsü alma tuşunu değiştirme, sallayarak ekran görüntüsü alma, iphone tuşsuz ekran görüntüsü alma