Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Pil Sağlığını 100 Yapma

iPhone Pil Sağlığını 100 Yapma

Iphone Pil Sağlığı 100 Yapma

iPhone Pil Sağlığını 100 Yapma hakkında bilmeniz gerekenlerden bahsedelim biraz. Pil sağlığı ne yaparsanız yapın zamanla azalan bir faktör. Ancak bu düşüşü durma noktasına kadar yavaşlatabilirsiniz. Nasıl mı?

Telefonunuzu Belirli Bir Noktaya Kadar Şarj Edin

AccuBattery gibi uygulamalar, Battery University grubu tarafından yürütülen ayrıntılı bilimsel araştırmalara dayalı olarak maksimum şarj yüzdesi önerileri sunar. Örneğin, iPhone’unuzu aldığınız günden itibaren yalnızca %60’a kadar şarj ederseniz ve şarjın %20’nin altına düşmesine izin vermezseniz, pil sağlığınız neredeyse hiç azalmaz.

Bu oranın maksimum %75’te tutulması tavsiye edilir. Bu seviyede pil sağlığı azalmaya devam edecek ancak pil ömrünüz normalden 3 kat daha uzun olacaktır. Yani normal şartlarda (%100 şarjlı) 2 yıl sonra büyük kapasite kaybı yaşayacak bir cihaz, yeni teknikle en az 5 yıl tam kapasite gidecek.

iPhone Pil Sağlığı Nasıl 100 Yapılır?

iPhone telefonların pil sağlık durumu cihazların kullanım süreleri ile alakalıdır. Çünkü çok uzun süre kullanımda kalan telefonun pil sağlığı düşük olacaktır. iPhone pil sağlığını 100 yapma yöntemleri içerisinde çeşitli uygulamalar sunulsa da kesin bir çözüm değildir. Pil sağlığını 100 civarına getirmek tamamen telefonun içindeki pil ile alakalı.

Iphone Pil Sağlığını 100 Yapma
Iphone Pil Sağlığını 100 Yapma

Telefonunuzda gereksiz kapanmalar ve donmalar yaşıyorsanız teknik servis aracılığıyla pil değişimi yapılmalıdır. iPhone pil sağlığını %100 yapmak uygulamalarla yapılamayacak bir durumdur. Pildeki potansiyel artış, yalnızca pil değişikliğinden kaynaklanacaktır. Özellikle düşük seviyeli bir pilin ömrünü uzatmak mümkün değildir. Bu sayede pil değişimi sonrasında 100 civarında pil ömrü elde edilmiş olacaktır.

İlginizi Çekebilir: iPad Batarya Sorunu

iPhone Pil Sağlığı Yükseltme

Bilinen pil sağlığı arttırma yöntemleri veya uygulama yoluyla pil sağlığı yöntemleri gerçeği yansıtmamaktadır. iPhone pil sağlığı yükseltme hilesi diye bir uygulama veya yöntem yoktur. İnternette gördüğünüz bu tür ipuçlarının hiçbiri gerçeği yansıtmaz. Pil sağlığını korumak ve önemli ölçüde artırmak isteyenler şunları yapmalıdır.

  • Otomatik parlaklık kullanılmalıdır.
  • Hareketli duvar kağıtları yerine sabit görseller kullanılmalıdır.
  • Gereksiz ekran parlaklığı ölçümleri yerine uygun seçimler tercih edilmelidir.
  • Cihazı fişe takılıyken kullanmak yerine şarjının dolmasını beklemek gerekiyor.
  • Voltaj ayarı yapılmadan sorunlu priz ve prizlere şarj cihazı doldurulmaya çalışılmamalıdır.
  • Arka planda çalışan gereksiz uygulamalar tercihe göre devre dışı bırakılmalıdır.

Cihaz için iPhone pil sağlığı yükseltme hilesi yerine yukarıdaki önemli maddeler kullanılmalıdır. Bu, özellikle cihazınızın daha iyi performans sunmasını kolaylaştıracaktır. Ayrıca farklı cihaz içi yöntemlerde pil koruması için tercih edilmektedir.

Pil Sağlığı Düşükse Ne Yapmalı?

iPhone pil sağlığını 100 yapmanın bir yolu yoktur, ancak “%100’de tutmanın” yolları vardır. İşte yukarıda bahsettiğimiz iPhone pil sağlığını 100 yapmanın yolu. Pil sağlığınız çok düşükse Cep Hastanesi’ne gelerek hızlı ve güvenilir iPhone pil değişimi yapabilirsiniz. Deji batarya olup yüksek kapasiteye sahiptir. Pil değişim işlemi 45 dakika içinde yapılır 3 ay garantilidir.