Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone Telefon Hoparlöründen Ses Gelmiyor

iPhone Telefon Hoparlöründen Ses Gelmiyor

Iphone Telefon Hoparlöründen Ses Gelmiyor

iPhone Telefon Hoparlöründen Ses Gelmiyor, İPhone hoparlörü çalışmıyorsa, iPhone’u harika yapan diğer özellikler de çalışmaz. Bunun anlamı, müzik çalamazsınız, hoparlörden konuşamazsınız, mesaj veya e-posta aldığınızda bildirim sesini duyamazsınız. Bu yazıda sizin için bir araya getirdiğimiz önerilerimizle neden hoparlörden ses gelmediği sorusuna çözümler sunacağız.

iPhone Hoparlörüm Bozuldu Mu ?

iPhone Telefon Hoparlöründen Ses Gelmiyor, bu sorunun cevabını gerçekten bilmiyoruz. Telefon hoparlörünün ses çıkmadığını söylüyorsanız, iPhone’unuz her ses çıkardığında çalışan iki şeyi incelemeniz gerekir.

Yazılım: iPhone’un yazılımı hangi seslerin ne zaman çalınacağına karar verir. Eğer arıza, yazılımdan kaynaklanıyorsa, iPhone, hoparlöre düzgün sinyal gönderemediği için hoparlör çalışmayacaktır. İyi bir haberimiz var, yazılım sorunlarının çoğunu evde çözebilirsiniz. Söz konusu donanım olduğunda, maalesef bu mümkün olmaz.

Donanım: iPhone’un altındaki yerleşik hoparlör, yazılımın talimatlarını duyabileceğiniz ses dalgalarına dönüştürür. iPhone hoparlörü, iPhone’larda arızaya en yatkın bileşenlerden birisidir. Hoparlör, çok ince bir malzemenin çok hızlı titreşmesiyle ses dalgaları oluşturur. Eğer malzeme zarar görürse, telefondan ses gelmiyor veya iPhone statik sesler çıkarmaya başladı diyebilirsiniz.

Donanım veya Yazılım Sorunu Olduğunu Nasıl Anlarsınız ?

Bir hoparlör sorunuyla karşılaştığınızda iPhone hoparlörünü değiştirmek yerine, her zaman yazılımı onarmaya bakmalısınız. Yazılım sorunu 100 tl ye çözülürken, hoparlörün tamir edilmesi daha fazlaya mal olabilir. Ayrıca, sorun yazılımdan kaynaklanıyorsa, hoparlörü tekrar tekrar değiştirseniz bile, telefonumun ses çıkmadığını söyleyebilirsiniz.

Aslında, iPhone pilini değiştirirken, iPhone pili bunun insanlara hızlı bir şekilde gelmesinden şikayet ediyor. Daha sonra pil sorununun yazılıma bağlı olduğunu öğrenirler.

iPhone’un Sessizde Olmadığından Emin Olun

Hepimizin başına gelebilir. Bazen telefonu sessiz modda unutabilirsiniz. Daha sonra iPhone’u sesli moda almayı hatırladığınızda sorun kolayca çözülür.

Sesin Açık Olduğundan Emin Olun

Sesi tamamen kapatmış olabilirsiniz veya hacimli bir kılıf kullanıyorsanız, telefonu yanlışlıkla kapatmış olabilirsiniz. iPhone’un kilidini açın ve ses son noktaya ulaşıncaya kadar Sesi Aç düğmesine basın.

İlginizi Çekebilir: iPhone Telefon Sıfırlama

Sesi Aç düğmesine basarsanız ve telefon hoparlörden işitmezse, Ayarlar uygulamasını açın ve sesler ve dokunma bölümünü tıklatın. Düğmelerle değiştir seçeneğinin açık olduğundan emin olun.

Ses seviyesini sonuna kadar çevirirseniz ancak ses seviyesi çok düşükse, hoparlör zarar görebilir. Onarım seçenekleri hakkında bilgi edinmek için son adıma gidin.

iPhone’un Kulaklık Modunda Olmadığından Emin Olun

Kulaklıkları iPhone’a bağladığınızda, ses hoparlörden değil kulaklıktan çıkar. Ancak işin başka bir boyutu daha var. Kulaklıklar takılı değilken iPhone’a takılı olduklarını düşünüyorsa, sesi olmayan kulaklıklardan çıkarmaya çalışır. Bluetooth kulaklığınızı telefondan çıkarırsanız, ses bulamazsınız.

Bu genellikle kulaklık jakına çöp veya sıvı girdiğinde oluşur. Ses seviyesini yukarı ve aşağı çevirdiğinizde ses düzeyi kaydırıcısının altında bir kulaklık işareti görürseniz, telefonu onarmanız gerekebilir.

iPhone’u Fabrika Ayarlarına Döndürün

Hoparlörün bozuk olup olmadığını bilmenin en kesin yolu iPhone fabrika ayarlarına geri döndürmektir. Önce iPhone yedekleyin ve iPhone sıfırlama adımlarını izleyin. Fabrika ayarlarını geri yüklemeyi bitirdikten sonra sorunun çözülüp çözülmediğini göreceksiniz. iPhone’un sessiz olmadığından ve sesin sonuna kadar açık olduğundan emin olun. Kurulum işlemi sırasında, Wi-Fi veya Apple Kimliği parolasını girerken klavye sesini duyacaksınız. Telefonun hala gürültü yapmadığını söylüyorsanız, sorun iPhone yazılımı değildir, bu da maalesef iPhone hoparlörünün bozulduğu anlamına gelir. Ancak umuttan vazgeçmeyin, iPhone hoparlör onarımı için birçok seçenek var.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone telefon hoparlörden ses gelmiyor , iphone hoparlörden ses az gelmiyor
apple hoparlöründen ses gelmiyor , iphone hoparlöründen ses gelmiyor , iphone hoparlöründen ses gelmiyor , telefondan ses gelmiyor ıphone
telefonun sesi gitti iphone , telefon hoparlöründen ses gelmiyor , iphone telefon ses çıkmıyor , iphone hoparlörden ses gelmiyor ne yapmalıyım.