Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır

iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır

Iphone’da Zil Sesi Nasıl Yapılır

iPhone Zil Sesi Nasıl Yapılır ? Klasik zil sesinden bıkmış ve değiştirmek isteyenler için bir zil sesi yapma kılavuzu hazırladık. Peki iPhone’unuzda bir zil sesi nasıl yapılır ? Kullanıcılar iPhone’un klasik zil seslerine alışkın olsalar da, bazen farklı zil sesleri ayarlamak isterler. Herhangi bir ek uygulama gerekmeden telefonunuzda istediğiniz şarkı zil sesini yapabilirsiniz. Peki iPhone’unuzda bir zil sesi nasıl yapılır ? Bu kılavuzda yapmanız gereken her şeyi sizin için açıkladık.

iPhone’da Zil Sesi Nasıl Yapılır ?

iPhone’da Zil Sesi Nasıl Yapılır ? Bunun için tek ihtiyacınız olan uygulama GarageBand.

Iphone’da Zil Sesi Nasıl Yapılır

Uygulama telefonunuza yüklenmediyse, App Store’dan ücretsiz olarak indirip yükleyebilirsiniz. Bunun için cihazınızın iOS 13 veya üstü olması gerektiğini hatırlatmaya değer.

İlginizi Çekebilir: Stok Video Siteleri

 1. GarageBand Uygulamasında Ses Kaydedici’yi Seçin. GarageBand’iniz varsa, artık kendi zil sesinizi yapabilirsiniz. Bunu yapmak için, önce uygulamayı açın ve sağ üst kısımdan bir parça oluşturun. Ardından, Ses Kaydedici’yi bulmak için dokunun ve gelen menüde sağa veya sola kaydırın.
 2. Loop Logosunu Seçin. Ses Kaydedici’yi seçtikten sonra uygulamanın sağ üst kısmında Loop şeklinde bir logo göreceksiniz ve dokunarak seçimi gerçekleştirin.
 3. İstediğiniz parçayı Bulun. Açılan ekranda kütüphanedeki şarkılardan birini seçmeniz gerekir. Zil sesi için kesmek istediğiniz şarkının telefonunuza indirilmesi gerektiğini unutmayın. Bunu yalnızca iTunes üzerinden satın alınan parçalarla yapabilirsiniz.
 4. Tut, sürükle ve bırak. Şarkınızı bulduktan sonra, üzerine dokunarak dinleyebilirsiniz. Doğru parçayı seçtiğinizden eminseniz, bir sonraki adımda yapmanız gereken tek şey sürükleyip bırakmaktır.
 5. İstenen Aralığı Seçin. Zil sesi süresi normal parça uzunluğundan daha kısa olmalıdır. Bunu yapmak için, parçayı sürüklemeniz ve ardından zil sesiniz için istediğiniz parçayı ayarlamak için beyaz panelleri başından ve sonundan kaydırmanız gerekir.
 6. Üstteki üçgen şekline dokunun. Bir sonraki adımda, sol üstteki ters üçgene dokunun ve parçaları içeren menüyü açın. Bu menüden kısaltılmış şarkıyı zil sesi olarak kaydedebilirsiniz.
 7. Ses Dosyasına uzun bir süre dokunun. Şimdi uzun bir süre zil sesi olarak seçmek istediğiniz dosyaya dokunun ve seçeneklerin açılmasını bekleyin. Ardından açılır seçeneklerden paylaş simgesine dokunun.
 8. Zil Sesi öğesini Seçin. Burada karşınıza çıkan menüden ortada yer alan zil sesi seçeneğine dokunun.
 9. Standart Zil Sesi’ne dokunun. Telefon görüşmeleri için oluşturduğunuz zil sesini kullanmak istiyorsanız, mevcut seçeneklerden standart zil sesine dokunun. Bu adımda, oluşturduğunuz sesleri SMS tonları veya kişiselleştirilmiş zil sesleri olarak da seçebilirsiniz.
 10. Zil Sesinin Kontrolü. Tüm bu işlemlerden sonra zil sesinin değişip değişmediğini kontrol etmek için Ayarlar’a gidin. Ses’e dokunun ve Genel sekmesinin altındaki simgesine dokunun. Zil sesine giderek işleminizin doğru olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone’da zil sesi nasıl yapılır , iphone’da müzik zil sesi nasıl yapılır , iphone da özel zil sesi nasıl yapılır , iphone’da zil sesi nasıl bir şarkı yapılır , iphone da kişiye özel zil sesi nasıl yapılır , iphone da farkli zil sesi nasil yapilir, iphone da şarkı nasıl zil sesi yapılır , iphone da indirilen müzik nasıl zil sesi yapılır , iphone’da zil sesi nasıl değiştirilir , iphone’da zil sesi nasıl açılır.