iPhone'da Çağrı Kaydetme
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 1 Yorum / 274 Görüntülenme

iPhone’da Çağrı Kaydetme

iPhone’da Çağrı Kaydetme, iPhone’da aramaları kaydetmek için iOS’un sunduğu bir arama kaydedici uygulaması maalesef bulunmuyor. iPhone’da sesli aramaları kaydetmek için telefon kayıt uygulamaları kullanmak gerekiyor. Bu uygulamalar 2 ayrı yöntemle çağrı kaydetme yapabiliyor. Birinci yöntemde; görüşmeyi kaydedici uygulama üzerinden başlatmanız gerekiyor. Böylece giden çağrıyı kendi telefonunuza herhangi bir sunucu vs. ücreti ödemeden kaydedebiliyorsunuz. Ancak bu yöntemi kullanan uygulamalarda sadece giden çağrıları kaydedebiliyorsunuz.

iPhone’da Çağrı Kaydetme, üstelik çağrıyı bir uygulama üzerinden başlattığınız için bu normal bir telefon görüşmesinden ziyade internet üzerinden yapılan bir VoIP görüşmesi oluyor. Dolayısı ile kaliteli bir iletişim için iyi bir internet hızı gerektiriyor. Diğer yöntem, kayıt programının bir sunucu aracılığıyla konuşmaya üçüncü olarak yerleştirilmesidir. Birisiyle telefonla konuşurken, zaten rehberinize kaydettiğiniz bu sunucu numarasını arayıp eklersiniz ve biri sunucu olmak üzere üç kişi aynı anda irtibat halindedir.

Böylece sunucudaki yazılım tüm konuşmayı kaydedebilir. Uygulama üzerinden bağlanabilir ve ardından bu aramaları dinleyebilir veya kendi telefonunuza indirebilirsiniz. Bu yöntemi kullanan uygulamalar hem gelen hem de giden aramaları kaydedebilir, ancak sunucuyu aramak ve konuşmaya müdahale etmek zaman aldığı için pratik bir çözüm değildir. Üstelik konuşmalarınız sizin dışınızda tutulur ve sürekli olarak bu sunucudan hizmet satın almak zorunda kalırsınız.

Call Recorder – Save & Listen

Yerel bir çözüm olan Çağrı KaydediciKaydet ve Dinle (Call Recorder – Save & Listen) uygulaması, özellikleriyle öne çıkıyor. Bu uygulama aynı zamanda kendi sunucusu üzerinden de hizmet verir, böylece hem gelen hem de giden aramaları kaydedebilirsiniz. Yüksek kaliteli olarak kaydedilmiş çağrılar görüşmeden kısa bir süre sonra uygulama ekranında listelenmektedir. Buradan kayıtları dinleyip, ismini değiştirebilir veya daha sonra kolayca bulabilmek için favori olarak tanımlayabilirsiniz. Ses kayıtlarını Air Drop veya diğer seçeneklerle başkalarıyla da paylaşabilirsiniz. Uygulamanın Dark Mode destekleyen sürümü de bir iki güne kadar AppStore’da yerini alacak. Call Recorder – Save & Listen uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

iOS ve Android İçin Hız Testi

TapeACall Pro: Call Recorder

TapeACall, iPhone için yazılmış en iyi çağrı kaydetme uygulamalarından biri. Hem gelen hem de giden çağrıları kaydedebiliyor. Herhangi bir kayıt süresi limiti de yok. Kayıtları kendi telefonunuza indirebileceğiniz gibi Dropbox, GoogleDrive gibi bulut platformlarına da kaydedebiliyorsunuz. Bu uygulama aslında görüşmeleri kendi sunucusu üzerine kaydediyor. Bu nedenle çağrıyı kaydetmeye başlayabilmek için muhatabınızla görüşmeye başladıktan sonra veya önce uygulamanın telefon numarasını da arayıp üçlü görüşme başlatmanız gerekiyor.

Call Recorder – IntCall

Call Recorder uygulaması sadece giden çağrıları kaydetmek için kullanılabiliyor. Uygulamanın iyi yanı; çağrıları kaydetmek için herhangi bir sunucuya gerek duymuyor. Doğrudan kendi telefonunuza kaydediyor. Ancak bunun için çağrıyı bu uygulama üzerinden VoIP olarak başlatmanız yanı görüşmeyi normal telefon hattıyla değil internet bağlantısı üzerinden yapmanız gerekiyor. Bu nedenle çağrı yapabilmek için uygulamanın sunduğu servisten kredi, kontör almanız gerekiyor. Ayrıca çağrıların kaydedilmesi için dakika başına ücretlendiğini de belirtelim.

Xiaomi Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde Xiaomi Mi Max 2 Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir