Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. iPhone’da Çağrı Kaydetme

iPhone’da Çağrı Kaydetme

Iphone'Da Çağrı Kaydetme

iPhone Çağrı Kaydetme, iPhone aramaları kaydetmek için iOS sunduğu bir arama kaydedici uygulaması maalesef bulunmuyor. iPhone sesli aramaları kaydetmek için telefon kayıt uygulamaları kullanmak gerekiyor. Bu uygulamalar 2 ayrı yöntemle çağrı kaydetme yapabiliyor. Birinci yöntemde; görüşmeyi kaydedici uygulama üzerinden başlatmanız gerekiyor. Böylece giden çağrıyı kendi telefonunuza herhangi bir sunucu vs. ücreti ödemeden kaydedebiliyorsunuz. Ancak bu yöntemi kullanan uygulamalarda sadece giden çağrıları kaydedebiliyorsunuz.

iPhone Çağrı Kaydetme, üstelik çağrıyı bir uygulama üzerinden başlattığınız için bu normal bir telefon görüşmesinden ziyade internet üzerinden yapılan bir VoIP görüşmesi oluyor. Dolayısı ile kaliteli bir iletişim için iyi bir internet hızı gerektiriyor. Diğer yöntem, kayıt programının bir sunucu aracılığıyla konuşmaya üçüncü olarak yerleştirilmesidir. Birisiyle telefonla konuşurken, zaten rehberinize kaydettiğiniz bu sunucu numarasını arayıp eklersiniz ve biri sunucu olmak üzere üç kişi aynı anda irtibat halindedir.

Böylece sunucudaki yazılım tüm konuşmayı kaydedebilir. Uygulama üzerinden bağlanabilir ve ardından bu aramaları dinleyebilir veya kendi telefonunuza indirebilirsiniz. Bu yöntemi kullanan uygulamalar hem gelen hem de giden aramaları kaydedebilir, ancak sunucuyu aramak ve konuşmaya müdahale etmek zaman aldığı için pratik bir çözüm değildir. Üstelik konuşmalarınız sizin dışınızda tutulur ve sürekli olarak bu sunucudan hizmet satın almak zorunda kalırsınız.

Call Recorder – Save & Listen

Yerel bir çözüm olan Çağrı Kaydedici – Kaydet ve Dinle (Call Recorder – Seve & Listen) uygulaması, özellikleriyle öne çıkıyor. Bu uygulama aynı zamanda kendi sunucusu üzerinden de hizmet verir, böylece hem gelen hem de giden aramaları kaydedebilirsiniz. Yüksek kaliteli olarak kaydedilmiş çağrılar görüşmeden kısa bir süre sonra uygulama ekranında listelenmektedir. Buradan kayıtları dinleyip, ismini değiştirebilir veya daha sonra kolayca bulabilmek için favori olarak tanımlayabilirsiniz. Ses kayıtlarını Air Drop veya diğer seçeneklerle başkalarıyla da paylaşabilirsiniz. Uygulamanın Dark Mode destekleyen sürümü de bir iki güne kadar AppStore yerini alacak. Call Recorder – Save & Listen uygulaması

İlginizi Çekebilir: Android Gmail Senkronizasyon Ayarları Nasıl Yapılır

TapeACall Pro: Call Recorder

TapeACall iPhone için yazılmış en iyi çağrı kaydetme uygulamalarından biri. Hem gelen hem de giden çağrıları kaydedebiliyor. Herhangi bir kayıt süresi limiti de yok. Kayıtları kendi telefonunuza indirebileceğiniz gibi Dropbox, Google Drive gibi bulut platformlarına da kaydedebiliyorsunuz. Bu uygulama aslında görüşmeleri kendi sunucusu üzerine kaydediyor. Bu nedenle çağrıyı kaydetmeye başlayabilmek için muhatabınızla görüşmeye başladıktan sonra veya önce uygulamanın telefon numarasını da arayıp üçlü görüşme başlatmanız gerekiyor.

Call Recorder – IntCall

Call Recorder uygulaması sadece giden çağrıları kaydetmek için kullanılabiliyor. Uygulamanın iyi yanı; çağrıları kaydetmek için herhangi bir sunucuya gerek duymuyor. Doğrudan kendi telefonunuza kaydediyor. Ancak bunun için çağrıyı bu uygulama üzerinden VoIP olarak başlatmanız yanı görüşmeyi normal telefon hattıyla değil internet bağlantısı üzerinden yapmanız gerekiyor. Bu nedenle çağrı yapabilmek için uygulamanın sunduğu servisten kredi, kontör almanız gerekiyor. Ayrıca çağrıların kaydedilmesi için dakika başına ücretlendiriniz de belirtelim.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; iphone arama kaydetme , iphone da görüşme kaydetme , iphone arama kaydetme ücretsiz , iphone arama kaydetme programı , iphone çağrı kaydetme , iphone çağrı kaydetme ücretsiz , iphone çağrı kaydetme programı , iphone 5 çağrı kaydetme , iphone da çağrı kaydetme , iphone arama kaydetme ekşi.