Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Katlanan Telefon Nedir

Katlanan Telefon Nedir

Katlanan Telefon Nedir

Katlanan Telefon Nedir Dünyanın ilk katlanabilir ekranlı akıllı telefonu, Samsung, Huawei, Xiaomi ve LG gibi dev markalardan, belki de adını daha önce hiç duymadığınız Çinli Royole şirketinden beklenecek bir sürpriz oldu. Kasım başında piyasaya sürülen Royole Rouyu FlexiPai, birçok akıllı telefon üreticisini rahatsız etti. Şimdi, diğer dev şirketler yavaş yavaş katlanabilir ekran telefon tasarımları gün yüzüne çıkarıyor. Peki, katlanabilir ekranlı telefonlar hakkında bilmemiz gerekenler nelerdir?

Katlanan Telefon Nedir, Öyleyse, tüketiciler olarak, belki de mağazalarda görmeye alışık olduğumuz katlanabilir ekranlı telefonlar hakkında ne bilmemiz gerekiyor? Şu anda kullandığımız akıllı telefonlardan farkı nedir? Bu makalede bu tür soruları cevaplayacağız.

Katlanabilir Ekranlı Telefon Yapmak Zor Mu ?

Dünyanın en büyük teknoloji markası olsanız bile, standartların dışına çıkmak ve esnek bir ekranlı telefon üretmek kolay bir iş değildir. Uzun yıllardır konuşulan esnek ekran teknolojisi, bu yıl net bir şekilde gündeme gelmeye başladı. Önümüzdeki yıl satışa çıkması bekleniyor. Daha sonra Samsung, 7-8 Kasım tarihlerinde düzenlenen Samsung Geliştiriciler Konferansında Infinity Flex’i katlanabilir ekranla tanıttı.

Royole, Samsung’un Tasarımını Mı Çaldı ?

Royole ve Samsung’un esnek ekranlı telefonlarının aynı dönemin tanıtımı ile çakışması ve benzer bir tasarıma sahip olması, “acaba Royole tasarımı Samsung’dan çaldı mı acaba ?”

Samsung İle Royole Arasındaki Farklar

Rouyu FlexiPai açık durumda 7.8 inç katlandığında ise 4 inç’e dönüşüyor. Samsung Infinity Flex modeli katlandığında 4.58 açıkken 7.3 inç, RouyuFlexiPai’de bir ekran, Samsung Infinity Flex’te iki ekran var.

İlginizi Çekebilir: Whatsapp Kalın Yazma

Huawei İle Samsung Ekranları Aynı Mı ?

Evet gelelim Huawei ile Samsung‘a markaların ekranına Huawei ve Samsung aynı olmasada benzerlik gösteriyor.

LG Katlanır Telefon Çıkarabilir Mi ?

LG, üzerinde çalıştığı katlanabilir ekranlı telefonla ilgili tüm potansiyel sorunları ortadan kaldırdıklarını, katlama ve açma sırasında oluşabilecek engelleri ve sorunları potansiyel olarak ortadan kaldırdıklarını söylüyor ve Lg diğer markalar gibi büyük değil aksine daha küçük telefon üretmek gibi planları var.

Dünya Devi Apple’ın Katlanır Telefon Projesi

Apple, katlanabilir ekran telefonunda biraz geride kalmayı tercih ediyor. Ancak, geçen yıl esnek ekranlı bir telefonun patentini de hatırlatalım. Şirket, belki de gelecek yıl tanıtacağı yeni iPhone modellerinde katlanabilir bir ekrana sahip olabilir.

Katlanan Telefon Nedir

Bu katlanabilir ekranlı telefonlar için son noktadır. Firmalar yavaş yavaş kendi modellerini ortaya çıkardıkça her şey daha net hale geliyor.