Orijinal iPhone Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 0 Yorum / 688 Görüntülenme

Orijinal iPhone Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır

Orijinal iPhone Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır ? Sahte Apple/iPhone şarj aletleri piyasada cirit atıyor. Binlerce lira vererek aldığımız iPhone’u sahte şarj aleti ile şarj etmek demek çoğu zaman şarj sorunları yaşamamıza, hatta bir süre sonra iPhone pilinin tamamen bozulmasına neden oluyor. Bir çok kullanıcı sahte iPhone şarj aleti ile orijinal iPhone şarj aletinin arasındaki farkları öğrenmek istiyor.

Sahte iPhone Şarj Aleti Alırsam Ne Olur ?

Orijinal iPhone Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır ? Sahte veya sertifikasız bir Apple şarj aleti kullanırsanız şu sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

  • iOS aygıtınız (iPhone, iPad vb.) cihazlarınız hasar görebilir. Özellikle pil ömrünün azalması ve cihazda aşırı ısınma sorunu donanımsal arızaların oluşmasına neden olabilir.
  • Kablo kolayca hasar görebilir.
  • Bağlayıcı ucu düşebilir, çok ısınabilir veya aygıtınıza düzgün bir şekilde takılamayabilir.
  • Aygıtınızı eşzamanlayamayabilir veya şarj edemeyebilirsiniz.

Sahte iPhone Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır ?

Yanlış bilinen bir konuya da sırası gelmişken açıklık getirelim: Orijinal Apple aksesuarı sadece Apple Türkiye tarafından satılmamaktadır. Zaten orijinal Apple aksesuarı da Apple ile anlaşmalı birçok fabrika tarafından, Apple’ın çizimlerine göre üretilir. Apple tarafından bu üreticiler; 3. parti lisanslı Apple aksesuarı üreticisi olarak isimlendirilir.

Asus ROG Phone 3 Özellikleri

Sahte veya sertifikasız kablo ve aksesuarları belirlemek için aksesuarın kendisini ve paketini dikkatlice inceleyin. Sertifikalı üçüncü taraf aksesuarların ambalajında MFi işareti yer alır. Bazı aksesuarlarda MFi işaretinin daha önceki bir sürümü görülebilir. Bir Apple Lightning – USB kablosunda, USB girişinden yaklaşık 18 cm’lik mesafede “Designed by Apple in California” ibaresi ile birlikte “Assembled in China”, “Assembled in Vietnam” veya “Indústria Brasileira” ibarelerinden biri bulunur. Bu metnin sonunda 12 haneli bir seri numarası görürsünüz.

Sahte veya sertifikasız Lightning aksesuarlarını belirlemek için Lightning bağlayıcısını, USB bağlayıcısını ve lazer baskıları kullanabilirsiniz. Aşağıdaki sertifikalı Apple aksesuarlarının resimleri ile sahte veya sertifikasız Lightning aksesuarlarının resimlerini karşılaştırın. Bu gördükleriniz sahte ürünlerden yalnızca birkaçıdır. Başka sahte ürünler de mevcuttur.

iPhone X Ekran Değişimi

iPhone X Ekran Değişimi, Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone Ekran Tamiri nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz;

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir