Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Samsung Garanti Sorgulama

Samsung Garanti Sorgulama

Samsung Garanti Sorgulama

Samsung Garanti Sorgulama ; Samsung, hem beyaz eşya piyasasında hem de mobil sektörde dünyanın lider 3 şirketi arasındadır. Tabii ki, bu ikisinin mobil bölümünde daha fazla müşteri var. Sonuçta, her sene hatta senede birkaç kez samsung telefonları için yeni seminerler ve toplantılar düzenlenmektedir. Örneğin, en son Samsung Galaxy S9’un tanıtımı Barselona, İspanya’da yapıldı. Yani her yeni telefon için, erkekler toplantı yapıyor. Fakat beyaz eşya diye bir şey yoktur.

Samsung Garanti Sorgulama; Samsung garanti sorgulaması, Samsung marka bir cihazı kullanan herkezin araştırabileceği bir konudur. Samsung garanti servisi, dünyanın pek çok ülkesinde kullanıma sunuldu.

Samsung Türkiye garanti başlığı ülkemizde sıklıkla aranıyor. Samsung telefon garantisi sorgulaması, ülkemizde Samsung marka telefonları kullanan kişilerin kullanmış olduğu bir sistemdir. Bu sistemde Samsung garanti takibini de yapabiliriz.

Samsung Online Garanti Sorgulama

Satın aldığınız ürünlerin Samsung markasına ait olması, ürün garantisinin Samsung USA tarafından da sunulacağı manasına gelmez. İthalatçı firma garantisi ile ülkemize milyonlarca Samsung cihazı geliyor.

Bunlar için, Samsung Türkiye tarafından 1 yıl Ulusal garanti, diğer 1 yıl garanti ithalatçı firma tarafından verilir. Bazen 2 yıl garantinin tamamı ithalatçı tarafından verilebilir. Cihazınız için kimin garanti olduğunu öğrenmek için cihazınızla beraber verilen garanti belgesini inceleyebilirsiniz.

Samsung Garanti Sorgulama İçin Gerekenler Neler

 1. Samsung garanti servisine gitmiyorsanız, yani çevrimiçi bir Samsung garanti sorgusu yapacaksanız, öncelikli olarak cihazınızın tam adını bilmeniz gerekir.
 2. Cihazınızın model numarasını da bilmeniz gerekebilir. Samsung telefonlarda, model numarasını “Ayarlar -> Cihaz Hakkında” bölümünde bulabilirsiniz.
 3. IMEI numarası, Samsung telefon garantisi sorgulama işlemi sırasında en fazla ihtiyacınız olan bilgidir. Cihazınızın IMEI numarasını, arama tuşlarıyla * # 06 # * tuşlayarak bulabilirsiniz.

Yukarıdaki bilgilere sahipseniz, Samsung garanti sorgulama işlemini rahatlıkla yapabilirsiniz.

İmei Numarasını Nasıl Öğrenebilirim

Normal şartlar içinde cihaz yanınızda ise *#06# tuşlarını peş peşe tuşlayarak cihazın kimlik numarasına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Kayıp olan bir telefonunda imei numarasını öğrenme imkanınız bulunuyor.

Ayrıca İMEİ numaranızı yeni bir cihaz aldıysanız ilgili cihazın kutusunda yer almaktadır veya cihazınızın garanti belgesinde İMEİ numarası yazmaktadır. Bu işlemi hayata geçirmek için öncelikli olarak cihazı kapatarak bataryasını çıkarmanız gerekmektedir. Bu numara bataryanın üst kısmında veya batarya yuvasının bulunduğu zemin bölgesinde cihazınızın 15 (on beş) basamaklı bir biçimde yazan IMEI numarasını görebileceksiniz.

Bu işlemler sırasında bataryanın orjinal olması gerekmektedir. Daha sonra bu numaraları sorgulama sistemine yazarak kısa bir süre içinde garantisini sorgulamaya başlaya bileceksiniz.

İlginizi Çekebilir: Sony Xperia Ekran Sararması Çözümü

Samsung Garanti Kapsamı – Samsung Garanti Şartları Nelerdir

Samsung garantileri çok çeşitlidir, ancak bazı durumlar hariç tutulabilir. Bu yüzden sizin için garanti koşullarını inceledik. Bu şartlar Samsung ithalatçı firma garantisinin sorgulanması sırasında değişebilir.

 1. Garanti süresi, müşterinin faturayı aldığı tarihten itibaren, yani 2 yıl 24 aydır.
 2. İstenirse garanti belgesi veya satış faturası, orjinal veya fotokopisi gösterilebilir.
 3. Garanti belgesinin geçerli olması için satıcı belgeyi tamamlamalıdır.
 4. Ürün garanti süresi içinde arızalanırsa, tamir süresi garanti süresine eklenir.
 5. Ürün garanti kapsamında tamir edilemez ve tamir edilemezse, ürün yenisi ile değiştirilir, ancak eski garanti süresi geçerlidir.
 6. tamir süresi 30 iş günüdür.
 7. Garanti belgesi damga olmadan uygulanmaz.
 8. Kullanıcı hatası ürün garantisi kapsamında değildir.
 9. üretici, ithalatçı veya distribütör gibi yetkili servisler dışında, telefonun açılması, montaj veya parça değişiminin yol açtığı arızalar garanti kapsamında değildir.
 10. Çevresel faktörlerin (doğal afetler, darbeler, kir ve toz) neden olduğu 10 zarar, garanti kapsamında değildir.
Telefon Ile Garanti Sorgulama
Telefon Ile Garanti Sorgulama

Telefon ile Garanti Sorgulama

Mobil cihazınızın garantisini, çevrimiçi garanti sorgulamasını ve cihazınızın ait olduğu telefon garanti bilgilerini kimin sunduğunu öğrenebilirsiniz. Samsung müşteri hizmetleri, telefonunun 444 77 numaralı telefonunun garantisini sorguluyor. Ürünlerinizin garantisini genpa garantisi ile sorgulamak için 0212 359 0 359 numaralı telefonu arayın.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; samsung garanti sorgula a , samsung a51 garanti sorgulama , samsung a7 garanti sorgulama , samsung a30s garanti sorgulama , samsung garanti belgesi sorgulama , samsung buzdolabı garanti sorgulama , samsung bilgisayar garanti sorgulama , samsung beyaz eşya garanti sorgulama , samsung garanti sorgula , samsung garanti kontrolü.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.