Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Samsung Mu iPhone Mu

Samsung Mu iPhone Mu

Samsung Mu Iphone Mu

Samsung Mu iPhone Mu ? Samsung ve Apple gelişen mobil teknoloji ile beraber çıkardıkları telefon modelleri ile piyasanın hakimi konusunda iki firmadır. Uzun yıllardır tartışma konusu olan Samsung mu iPhone mu daha iyi sorusu halen tartışılan konuların başında gelmektedir.

Özellikle çıkardıkları her telefon modeli birçok kişinin Samsung mu yoksa iPhone mu almalıyım sorusunu sormasına neden oluyor. Bazı kullanıcılar iPhone’un daha iyi olduğunu söylerken, diğerleri Samsung konusunda ısrar ediyor.

Bu yazımda Samsung iPhone daha iyi olup olmadığı sorusuna cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca, hangi iPhone veya Samsung telefonu satın almalıyım veya daha uzun ömürlüsü hangisi. İşte bu sorduğunuz soruları cevaplayacağız.

Samsung Mu, iPhone Mu Daha İyi ?

Samsung Mu iPhone Mu ? daha iyi sorusuna aslında net cevap biraz zor. Özellikle uzun dönem Samsung kullanan Apple ürünlerine özellikle iPhone kullanmakta oldukça zorlanmaktadır.  marka telefonlarda geri tuşunun olmaması bile Samsung kullananlar tarafında alışılması zor bir durum.

Yazılımsa olarak büyük farklılıklar gösteren iPhone her yerden müzik, video yada resim indiremediğiniz gibi bazı uygulamaları asla telefonunuza yükleme imkanı vermemektedir. Samsung ise Android yazılımı ile daha fazla özgürlük ve uygulama indirme imkanı vermektedir.

Genel olarak Samsung marka telefonlar ile daha fazla işlem yapabilme imkanı varken iPhone marka telefonlarda bu işlemlerin çoğu kısıtlıdır. Telefon almak isteyenler Samsung telefon almak isteyenlerin en büyük tercihi olmuştur.

Kullanım kolaylığı olarak Samsung ön plana çıkarken iPhone ise güvenlik olarak ön plana çıkmaktadır. iPhone telefonlara virüs yada güvenlik hataları neredeyse yokken Samsung marka telefonlara güvenli olmayan yazılımlar yükleme imkanın olması telefona casus yazılım yada virüs bulaşmasına neden olur.

Masala gizli kamera uygulamaları, casus yazılar, uygulamalar yada başkasının telefonunu izleme uygulamaları iOS markette asla onaylanmaz.

Apple

 • Merkez: ABD
 • Üretim Yeri: Çin
 • Akıllı telefon markası: iPhone
 • En yeni amiral gemileri: iPhone 11 Pro Max
 • İşletim sistemi: iOS

Telefonun donanımı ABD’de üretilirken yedek parçaları Çin’de üretilmektedir.

Samsung

 • Merkez: Güney Kore
 • Üretim Yeri : Güney Kore
 • Akıllı telefon markası: Galaxy
 • En yeni amiral gemileri: Samsung Galaxy Z Fold 2
 • İşletim sistemi: Android (Google)

Samsung, kendi ülkesinde de üretim tesislerine sahip. Firmanın kullandığı bileşenlerin önemli bir kısmı da Güney Kore’de üretiliyor. Ancak Güney Kore’nin tüm dünyaya Galaxy sevkiyatındaki payı, yüzde 10’dan az. Ülkede üretilen telefonların çoğu, yerel pazara yönelik.,

İlginizi Çekebilir: iPhone Ekran Videosu Nasıl Çekilir

iPhone Mu, Samsung Mu Uzun Ömürlü ?

Her alanda rekabet eden Samsung ve iPhone, oldukça uzun süren pil üretimini gerçekleştiriyor. Apple, uzun ömürlü piller üretmenin her zaman bir adım önünde olsa da Samsung, en son telefon modellerinin daha uzun bir şarj ömrüne sahip olduğunu söyledi.

Daha uzun ömürlü bir telefon kullanmak isteyenler yıllarca aynı model telefonu kullanmak isterler. iPhone, uzun süreli kullanımdan bahsetmiyor. Yıllardır iPhone kullanan bir çok kişiyi görebilirsiniz ancak Samsung uzun yıllardır kullanan birini bulmak oldukça zor.

iPhone Mu Samsung Mu Sağlam ?

Sağlamlıkta 1 adım önde olan iPhone mühendisleri, telefonu daha sağlam ve dayanıklı hale getirmek için harika tasarımlar ve teknolojiler geliştirdiler. Samsung ise daha çok telefon türünü kaldırarak sağlamlığı arkasına koymuş olsa da son modellerinde telefonların ses çıkarması için bazı ek çalışmalar yapmıştır.

Samsung, her bütçeye uygun telefon üreten bir şirketken, Apple bu konuda daha katı kuralları var. Ürettiği telefonlarda kaliteye ciddi bir önem veren Apple, bazı küçük hatalarla bile telefonunuzu anında değiştiriyor.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;samsung mu iphone mu 2021 , samsung mu iphone mu ekşi , samsung mu iphone mu anket , samsung mu iphone mu 2019 , samsung mu iphone mu huawei mi , samsung mu iphone mu yorumlar , samsung note mu iphone mu  , samsung s10 mu iphone mu , samsung mu iphone mu 2020 , iphone mu samsung mu almalıyım , iphone mu samsung mu daha çok satıyor , samsung mu iphone mu daha iyi , kamerada iphone mu samsung mu , samsung mu iphone mi , samsung mu iphone mu daha uzun ömürlü , iphone mu samsung mu uzun ömürlü , samsung mu yoksa iphone mu , 2.el iphone mu sifir samsung mu.