Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Samsung Telefonda Servis Yok Nasıl Düzelir

Samsung Telefonda Servis Yok Nasıl Düzelir

Samsung Telefonda Servis Yok Nasıl Düzelir

Samsung Telefonda Servis Yok Nasıl Düzelir; Son zamanlarda bu tür soruların arttığını söylemek yanlış olmaz. Özellikle, SIM kart alışverişinde bulunan veya telefon değiştiren kullanıcıların ağ problemleri ile karşılaştıklarını söylemek mümkündür. Peki, böyle bir durumda hiçbir hizmetin olmadığı sorunu nasıl çözebiliriz? Hadi daha yakından bakalım.

Telefonumda Servis Yok Sorunu Neden Olur Nasıl Düzeltilir

Hiçbir servis arızası derhal düzeltilecek bir arıza değildir. Çünkü bu aktivitelerin gerçekleştirilebilmesi için hiçbir ağ hatası olmamalıdır. Telefonlardaki şebeke, telefonun varsayılan işlevlerini yerine getirme bakımından en önemli unsurdur.

Hiçbir telefon servisi nasıl iyileşmiyor? Soruyu cevaplamak için önce sorunun kaynağı ele alınmalıdır. Sorunu belirlemek için bazı kontrollerin yapılması önemlidir. Telefon ayarlarına bakmak ve ayarların tamamen yapıldığından emin olmak da önemlidir.

Şebeke Hatası Nasıl Düzeltilir

Şebeke arızası çözümü önce kapsama alanında olmalıdır. Bundan sonra, telefonda çeşitli ayarların kontrol edilmesi gerekir. Telefonlarınızda herhangi bir servis veya şebeke yoksa, neyin kontrol edileceğini ve çözüm yoluna uygun biçimde bilmeniz gerekir. Şimdi, ağ hatası nasıl düzeltilir? Bu konuya daha yakından bakalım.

 • Şebeke hatasına neden olabilecek durumlardan biri, SIM kartın yuvaya tam olarak yerleştirilmemesi olabilir. Böyle bir durumda, hiçbir servis hatasıyla karşılaşılmaz.
 • Diğer taraftan, telefonun “Ayarlar” bölümünde “uçuş modu” alanına girin ve uçuş modunun etkin olup olmadığını kontrol edin.
 • “Ayarlar” bölümüne girerek uygun ağı seçmek de önemlidir.
 • Ağın 3G mi yoksa 4G mi olduğu kontrol yapılmalıdır. Bu ayar ağın hızını ve niteliğini etkileyebilir.
 • Bunlara ilave olarak, telefonun açılması ve kapatılması da ağ hatası çözümü için kullanılan yöntemlerden birisidir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Nasıl Kapatılır

Samsung Telefonda Servis Yok Nasıl Düzelir

Servis Yok Sorunu Nasıl Çözülür

Servis veya şebeke arızası yoksa, kullanıcının yapması gerekli olan ilk şey, telefona taktığı SIM kartın tam olarak oturduğunu kontrol etmektir. SIM kartı takarken bir sorun yoksa, diğer ayarların kontrol edilmesi gerekir. Bu ayakların kontrolü aşağıda belirtilen gibi sıralanabilir :

 • Her şeyden önce, en klasik yöntem telefonu kapatıp tekrar açmaktır. Bu gibi durumlarda, telefonu kapatıp yaklaşık 10 saniye bekledikten sonra tekrar açarak sorunu çözebilirsiniz.
 • Servis hatası alınmadığında dikkat edilmesi gerekli olan bir diğer husus, SIM kartın yuvaya tam olarak oturmuş olup olmadığıdır. SIM kart yuvaya tam olarak oturmamışsa, şebeke sinyali alınamayabilir.
 • Öte yandan, telefondaki şebeke seçimi doğru yapılmalıdır.
 • Ayrıca, ağ bağlantısının kesilebileceği yerlerde “uçak modu” etkinse, bu ayarı tekrar normale getirerek ağ sorununu çözmek mümkündür.

Bu tür problemler genelde yazılım veya donanımdan kaynaklanmaktadır. Yukarıda belirtilen kontrolleri yaptıysanız ve sorun hala çözülmediyse, bu, profesyonel desteğe ihtiyacınız olduğu manasına gelir. Şirketimiz siz müşterilerimiz için tüm telefon arızalarının bakımı ve onarımı için profesyonel çözümler sunmaktadır. Şebeke ve servis sorunlarını çözmeyi seçebilir ve bu problemden kısa zamanda telefonunuzda size sunmuş olduğumuz ayrıcalıklı servisler ile kurtulabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonda servis yok nasıl düzelir , telefonda servis yok nasıl düzelir samsung , telefonumda servis yok.