Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Samsung Telefonların Parmak İzi Sensörünü Hızlandırma

Samsung Telefonların Parmak İzi Sensörünü Hızlandırma

Samsung Telefonların Parmak İzi Sensörünü Hızlandırma

Samsung Telefonların Parmak İzi Sensörünü Hızlandırma , Ekrana gömülü parmak izi sensörleri son zamanlarda çokça kullanıldı. Genellikle telefonun ön tarafında bulunan bu sistem, telefon üreticileri tarafından farklı konumlara yerleştirilmiştir. Telefonun önündeki, yanındaki veya arkasındaki parmak izi sensörleri son derece işlevseldir.

Ancak parmak izi sensörleri yavaşsa verim vermeyebilir. Burada, parmak izi sensörünün hızlandırılması işlemi telefona yapılmalıdır.

Samsung Telefonların Parmak İzi Sensörünü Hızlandırma Yöntemi

Bu nedenle, bu işlem her cihazın parmak izi sensörünü daha hızlı hale getirmeyebilir. Aynı zamanda, performans kazancı cihazdan cihaza değişebilir. Ancak yine de oldukça basit olan sürece bir şans verilmelidir. Ekrana entegre edilmiş parmak izi sensörleri, fiziksel parmak izi sensörleri kadar hızlı çalışmıyor.

Samsung, mevcut cihazlarının çoğunu ekrana entegre veya ekranda bir parmak izi sensörü kullanıyor. Bu sensörü hızlandırmak mümkündür. Görünüşe göre, Samsung telefonların ekranına entegre edilen parmak izi sensörleri, küçük bir ayarlama ile daha hızlı çalışabilir. Bunu yapmak için, insanların aşağıdaki adımları izlemesi gerekir. Bu işlem için “uygulamalar” kategorisini girin, sağ üst köşedeki “üç noktaya” basın, açılır menüden “Sistem uygulamalarını göster” seçeneğine ve “com.samsung” açılır sayfasında basın. android.biometrics.app.settings “aranması gerekir.

Samsung Telefonlarin Parmak Izi Sensorunu Hizlandirma Yontemi 1

Pil / Pil “bölümüne girdikten sonra, ikinci satırda” Pil / Pil kullanımını optimize et “seçeneğine basmanız gerekir. Buradaki en üstteki “Tümü” seçeneğine basın ve “com.samsung.android.biometrics.app.settings” araması gerekiyor. Burada bulunan seçeneği kapatmanın işlemi tamamlamak için yeterli olduğu söylenir. SamMobile tarafından paylaşılan bu adımların ekran görüntülerini de aşağıda bulabilirsiniz. Bundan sonra telefonun yeniden başlatılması gerekir.

İlginizi Çekebilir: iPhone Modellerinde Pil Ömrünü Uzatma

Samsung Telefonlarin Parmak Izi Sensorunu Hizlandirma 2

Parmak İzi Sensörü Neden Hızlı Olmalıdır?

Bugün yeterli olmayan bu teknolojinin gelişime açık bir özelliği var. Bu sistemin çok faydalı olması için belirli bir zamana ihtiyacı vardır. Ultrasonik parmak izi sensörleri, Android telefonların en son modellerine eklenecek. Böylece, parmak izi sensörü daha ileri teknolojiye sahip olacaktır. Hızlı parmak izi sensörü telefon kullanıcıları için çok kullanışlıdır. Telefonun kilidini günde 100 kez açan biri için, parmak izi sensörlerinin yavaş çalışması çok sinir bozucu olabilir.

Telefon Parmak Izi Hızlandırma

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ;  Samsung Telefonların Parmak İzi Sensörünü Çalışmıyor.