Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Şarj Almayan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Şarj Almayan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Şarj Almayan Telefon Nasıl Tamir Edilir

Şarj Almayan Telefon Nasıl Tamir Edilir; Bu sorun her akıllı telefon kullanıcısına en az bir kez olur . Telefon şarj edilmezse ve takılı ise, pil seviyesi sürekli artmaz ve azalmazsa, neden ve nasıl bulunur?

Şarj Almayan Telefon Nasıl Tamir Edilir; Makalemize geçmeden önce şarj cihazının veya kablonun çalışıp çalışmadığını kontrol etmenizi öneririz. Lütfen ayrı bir şarj cihazıyla aynı olup olmadığını kontrol edin veya şarj cihazınız diğer telefonları şarj ediyorsa.

Telefon Şarj Olmuyorsa Ne Yapmalı

Bazı sorunlar buna neden olabilir ve telefonunuz bütünüyle şarj etmeyi reddedebilir. Belki de şarj işlemi yavaştır ve tam şarj olmak için saatler değil günler sürebilir ve bu algı ortaya çıkabilir. Sorunları analiz etmek ve tespit etmek için çeşitli uygulamalara başvuru yapabilirsiniz.

Telefon Neden Şarj Almaz

Akıllı cep telefonlarının şarj edilmesinin en büyük iki sebebi, şarj soketinin tıkanmış veya arızalı olmasıdır. Oklüzyon olayını aşağıda belirtilen gibi açıklayabiliriz. Zamanla, şarj soketinde toz, kir, pamuk ve benzeri parçacıklar birikir. Bu parçacıklar, şarj cihazı ucu ve şarj soketi dişleri arasındaki teması önler. Bu sebeple cihaz şarj olmuyor.

Çözüm hâlbuki son derece basit. Metalik olmayan ince bir parça (örneğin kürdan ucu) ile şarj soketindeki tozu çıkarın. Sonra cihazınız şarj oluyor, tekrar deneyin. Sorun devam ederse, teknisyen müdahalesi gerekli olacaktır ve bir donanım sorunuyla karşı karşıyasınız.

Telefon Neden Şarj Almaz
Telefon Neden Şarj Almaz

Neden Android Telefonum Şarj Edilemiyor? İşte Düzeltme

“Samsung pili şarj etmiyor: Galaxy 6’m şarj olduğunu gösteriyor ancak pil yüzdesi artmıyor, neden?” “Nexus tamamen öldü ve hiç şarj olmuyor. Ve bu bir şarj cihazı değil. Pil bozuk mu? ” Telefonunuz boşken, şarj edemezsiniz. Bu basınç altında, pilin kırıldığı sonucuna kolayca gidebilirsiniz. Aslında, bir Android telefon düzgün veya tamamen şarj olmayabilir birçok nedeni vardır.

Belki: Hatalı kablo / şarj cihazı / prizler / adaptör: muhtemelen düşünebileceğimiz ilk sebep budur. Şarj portu: şarj portu bozuk veya bloke olduğundan telefonunuz güç kaynağını algılayamaz. Yazılım çökmesi: fiyatlandırma yalnızca bir donanım sorunu değil, hemde söz konusu yazılımla da ilgilidir. Telefonun takılı olduğunu tespit etmek için yazılıma ihtiyacı vardır. Yazılım çökerse, telefon da şarj edemez

Telefonunu Kapatarak Şarj Edin

Oyun oynarken veya ağır bir uygulama kullanırken telefonu şarj etmeye çalışıyorsanız, daha yüksek pil tüketimi sebebiyle ‘telefon şarj olmuyor’ ve ‘telefon yavaş şarj oluyor’ sorunuyla karşılaşacaksınız. Telefon uçak modunda daha hızlı şarj olur.

İlginizi Çekebilir: Bozuk Telefon Bataryası Nasıl Tamir Edilir

Telefon Şarj Soketini Kontrol Edin

Cihazın şarj soketinde herhangi bir bükülme, kırılma, tıkanma deformasyonu olup olmadığını görsel olarak kontrol edin. Fiziksel bir arıza görürseniz, asla takmayın ve teknik servisle iletişime geçin. Şarj soketinde toz birikirse, bir kürdan ile dikkatli bir şekilde temizleyin.

Şarj Kablosunu Kontrol Edin
Şarj Kablosunu Kontrol Edin

Şarj Kablosunu Kontrol Edin

Piyasada pek çok sahte Kablolar vardır. Esnek, desenli, renkli ve kılıflı Kablolar güzel görünse de, sahte oldukları bilinmektedir. Orijinalin kısa olduğunu söyleyerek daha uzun kabloyu almak da geri tepebilir. Bu gibi durumlarda, kablo kalınlığı ve içerisindeki tellerin sınıfı son derece önemlidir. Gerilim değeri USB ile 5 V ve 4.5 V düşebilir çünkü direnç yüksek uzun ve kalitesiz kablo. Bunu fark eden cihazlar şarj hızını yavaşlatır veya bütünüyle durdurur. Her zaman orijinal ve mümkünse 1 metreden daha uzun olmayan bir kablo ile şarj etmeyi deneyin.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefon şarj olmuyor iPhone , Telefon şarj olmuyor Samsung , Huawei telefon şarj olmuyor , Telefonun şarj Girişi bozuldu nasıl şarj ederim  ,  Telefonun şarj yeri Bozuldu ne Kadara yapılır , Batarya şarj olmuyor , Şarj almayan telefon nasıl tamir edilir , Telefon şarj oluyor ama dolmuyor.