Siri Nasıl Kullanılır
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / / 0 Yorum / 236 Görüntülenme

Siri Nasıl Kullanılır

Siri Nasıl Kullanılır ? Siri, Apple’ın kişisel dijital asistanıdır ve iOS cihazının çoğu işlevini senin sesli komutlarınla kontrol edebilir. İnternet’te bir şeyler arayabilir, mesaj gönderip okuyabilir, yol planlaması ve dahasını yapabilirsin. Siri’yi kullanabilmek için uyumlu bir cihaza sahip olman ve Siri’nin etkinleştirilmiş olması gerekir.

Siri’yi Nasıl Başlatabilirim ?

Siri Nasıl Kullanılır ? Siri’yi başlatmak için ana ekran düğmesini basılı tutabilirsiniz. Siri, destekleyen tüm cihazlarda varsayılan olarak etkinleştirilmiştir; yani genelde Siri arayüzünü başlatmak için “Ana Ekran tuşunu” basılı tutmanız yeterlidir. Siri istemcisi belirir ve komutun söyleyebilir veya sorunu sorabilirsin.

  • Siri başlamazsa devre dışı olabilir veya iOS cihazın çok eski olabilir. Detaylar için sonraki bölüme bak.

Telefon Şarjdayken Siri Başlatma

iOS cihazınız prize takılı olduğunda Siri arayüzünü herhangi bir düğmeye basmadan başlatmak için “Hey Siri” diyebilirsin.

  • iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE ve iPad Pro ve üst model cihazlar,  prize takılı olmadığında da “Hey Siri”yi kullanmana imkân verir.
  • “Hey Siri” çalışmıyorsa açılması gerekiyor. olabilir.
Samsung Galaxy Ekran Görüntüsü

Bluetooth Kulaklığıyla Siri Başlatma

Bluetooth bir kulaklık kullanıyorsan kısa bir bildirim sesi duyana kadar Arama düğmesini basılı tut. Ardından komutunu söyleyebilir veya sorunu sorabilirsin.

Siri’yi CarPlay İle Başlatma

Arabanda CarPlay kullanıyorsan Siri’yi direksiyonundaki Ses düğmesini basılı tutarak başlatabilirsin. CarPlay ekranındaki dijital Ana Ekran düğmesini de basılı tutabilirsin.

Siri’yi Apple Watch İle Başlatma

Apple Watch kullanıyorsan Siri’yi, saatini yüzüne yaklaştırarak başlatabilirsin. Saatini kaldırdıktan sonra komutunu söylemeye veya sorunu sormaya başlayabilirsin.

Siri Nasıl Başlatılır ?

  • Eğer iOS cihazınız Siri için uygunsa ana ekrandan cihazın ayarlar kısmına girelim.
  • Ayarlar kısmından genel bölümüne gelelim.
  • Seçenekler kısmından Siri’yi bulalım.
  • Siri’yi açmak için anahtar simgesine dokunalım ve Siri açılacaktır.

iPhone SE Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone SE Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz;

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir