Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Siri Nasıl Kullanılır

Siri Nasıl Kullanılır

Siri Nasıl Kullanılır

Siri Nasıl Kullanılır ? Siri, Apple kişisel dijital asistanıdır ve iOS cihazının çoğu işlevini senin sesli komutlarınla kontrol edebilir. İnternet’te bir şeyler arayabilir, mesaj gönderip okuyabilir, yol planlaması ve dehasını yapabilirsin. Siri kullanabilmek için uyumlu bir cihaza sahip olman ve Siri etkinleştirilmiş olması gerekir.

Siri Nasıl Başlatabilirim ?

Siri Nasıl Kullanılır ? Siri başlatmak için ana ekran düğmesini basılı tutabilirsiniz. Siri, destekleyen tüm cihazlarda varsayılan olarak etkinleştirilmiştir; yani genelde Siri ara yüzünü başlatmak için “Ana Ekran tuşunu” basılı tutmanız yeterlidir. Siri istemcisi belirir ve komutun söyleyebilir veya sorunu sorabilirsin.

  • Siri başlamazsa devre dışı olabilir veya iOS cihazın çok eski olabilir. Detaylar için sonraki bölüme bak.

Telefon Şarjdayken Siri Başlatma

iOS cihazınız prize takılı olduğunda Siri ara yüzünü herhangi bir düğmeye basmadan başlatmak için “Hey Siri” diyebilirsin.

  • iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE ve iPad Pro ve üst model cihazlar,  prize takılı olmadığında da “Hey Siri ” kullanmana imkân verir.
  • “Hey Siri” çalışmıyorsa açılması gerekiyor. olabilir.

Bluetooth Kulaklığıyla Siri Başlatma

Bluetooth bir kulaklık kullanıyorsan kısa bir bildirim sesi duyana kadar Arama düğmesini basılı tut. Ardından komutunu söyleyebilir veya sorunu sorabilirsin.

İlginizi Çekebilir: iPhone İnternete Bağlanmıyor

Siri Car Play İle Başlatma

Arabanda Car Play kullanıyorsan Siri direksiyonundaki Ses düğmesini basılı tutarak başlatabilirsin. Car Play ekranındaki dijital Ana Ekran düğmesini de basılı tutabilirsin.

Siri Apple Watch İle Başlatma

Apple Watch kullanıyorsan Siri saatini yüzüne yaklaştırarak başlatabilirsin. Saatini kaldırdıktan sonra komutunu söylemeye veya sorunu sormaya başlayabilirsin.

Siri Nasıl Başlatılır ?

  • Eğer iOS cihazınız Siri için uygunsa ana ekrandan cihazın ayarlar kısmına girelim.
  • Ayarlar kısmından genel bölümüne gelelim.
  • Seçenekler kısmından Siri bulalım.
  • Siri açmak için anahtar simgesine dokunalım ve Siri açılacaktır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; siri nasıl kullanılır iphone 7 , siri nasıl kullanılır 6s , siri nasıl kullanılır iphone 5 , siri nasıl kullanılır iphone 11 , siri nasıl kullanılır ipad , siri nasıl kullanılır iphone 5s , apple siri nasıl kullanılır , apple x siri nasıl kullanılır , apple 6 siri nasıl kullanılır , apple watch siri nasıl kullanılır.