Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Anakart Yanması Nasıl Anlaşılır

Telefon Anakart Yanması Nasıl Anlaşılır

Telefon Anakart Yanması Nasıl Anlaşılır

Telefon Anakart Yanması Nasıl Anlaşılır; anakart, cep telefonlarının ve bilgisayarların ana parçasıdır, telefonumuzdaki tüm donanımlar ve üstündeki bağlantı portları. Biz akıllı telefonlarda baştan sona bu sorunu incelemek için çalışacağız. Telefonumuzun anakartı nasıl yanar ve anakartın açık olup olmadığını nasıl anlarız?

Telefon Anakart Yanması Nasıl Anlaşılır; işlemciler, kameralar, ram ve hafıza kartları gibi cihazlar anakart üstündeki bağlantı noktalarına bağlanır. Bu ekipman anakart vasıtası ile çalışır ve hemde ortak işlemler yapmak için diğer ekipmanlarla bağlanır.

Akıllı Telefonlarda Ana kart Sorunu Nedir

Telefonumuzdaki işlemci, ram, kamera ve bellek anakart üstündeki bağlantı noktaları üzerinden anakarta bağlanır ve bu donanım anakart sayesinde çalışır ve diğer donanımlarla ortak işlemler yapar. Ana kartımızın arızalanması durumunda, telefonumuz açılmayacak ve herhangi bir işlem yapmayacaktır. Son zamanlarda bazı telefonlarda karşılaştığımız bu problem, Bootloop dediğimiz logosunda sıkışma problemidir.

Telefonumun Anakartı Yandı

Anakartın arızalanması durumunda, diğer donanımlar etkilenir ve doğal olarak telefon genelde başarısız olur. Anakartın telefonlarda yakılması da değiştirmeyi gerektirir. Bu konu ile ilgili en meraklı konulardan biri, telefon anakartının değiştirilmesinin fiyatıdır. Çünkü fiyat sebebiyle telefon için önemli bir bileşen olduğundan donanımlardan birisidir.

Telefonumun Anakartı Yandı
Telefonumun Anakartı Yandı

Telefonun Anakartı Neden Yanar

Telefonumuzun ana kartının yanmasının bazı sebepleri vardır.

Sıvı teması; sıvı alımı durumunda, telefonumuz açılmayacak ve anakart gibi diğer ekipmanlarda arıza görecektir. Biz ter ve sıvı temasından telefonunuzu korumak gerekir. Önce maruz kalan telefonların pilini çıkarmalıyız. O zaman telefonu temizlememiz ve kurutmamız gerekmektedir. Telefonun açılmadan kuruması için 12-24 saat beklemeliyiz.

İlginizi Çekebilir: Dokunmatiği Çalışmayan Telefon Nasıl Açılır

Darbe ve düşme: yüksek biyerden yere düşme sonucu anakart arızası meydana gelebilir. Bu sorun, telefon görüşmesi sırasında kulak ve bel yüksekliğinde sert bir zemine düşme sonucu anakartımızda bulunan kılcal elektronik akım yollarının hasar görmesi sebebiyle ortaya çıkabilir. Genel olarak, telefon en başta çalışmaya devam eder, ancak zamanla hasarlı parçalar, titreşimler ve küçük darbeler anakartı kırabilir. Yazılım çökmesi: tüm telefonlarda yüklü yazılım var. akıllı telefonlar Android işletim sistemiyle çalışır. Bu yazılımlar işletim sistemlerinde devamlı olarak güncellenir. Anakart arızası ile genelde Android işletim sistemi kullanılır. Servis anakart arıza servisiyle onarılan bazı telefonlar için Android yazılımı yeniden yüklememenizi önerir. Ayrıca telefonunuzda yüklü harici yazılım ile telefonunuzun anakart zarar verebilir. Güvenmediğiniz yazılımı yüklemeyin.

iPhone Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır

Anakart arızalarının tespiti için profesyonel ölçüm aletleri, osiloskop, cihazın devre şemasının yanı sıra çeşitli el aletlerine gereksinim vardır. Hizmetimizde, tam donanımlı teknisyenlerimiz, iPhone anakart arızasını mümkün olan en kısa zamanda tespit etmek için son teknoloji ekipmanlarını kullanmaktadır. Arıza tespiti yapılır ve cihazın kullanıcı onayı başlatılır.

Iphone Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır
Iphone Anakart Arızası Nasıl Anlaşılır

Anakartın Yandığını Nasıl Anlarız

Bunu anlamak için en kesin çözüm, profesyonel birinden yardım almak olacaktır. Genellikle açılmayan, logoda takılı kalan telefonlarda Anakart arızası olabiliyor. Fakat bu yalnızca Anakart arızasında logoda takılı kalmayabiliyor. Telefonda ki yazılım çöktüğünde veya yanlış bir yazılım yüklediğinizde telefonunuz logoda takılı kalabiliyor. Bunu anlamak için profesyonel bir telefoncu ve teknisyenden yardım almanızı öneririz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon anakart yandığı nasıl anlaşılır , anakart yanması nasıl anlaşılır , anakart yandığı nasıl anlaşılır , telefon anakart yanması , telefonda anakart yanması nasıl anlaşılır , telefon anakart yanma belirtileri , telefonda anakart yanması
telefon ana kart yanması , lg telefon anakart , lg telefon anakart tamiri , lg telefon anakart sorunu , telefon anakart neden yanar , telefon anakart yanması tamiri , anakart yanması nasıl anlaşılır pc , telefon anakart yandığını nasıl anlarız , telefon anakart testi.

Sıkça Sorulan Sorular

Cep Hastanesi garanti harici tamirleri sağlayan bir akıllı telefon ve mobil cihazlar servisidir. Bizi diğer servislerden ayıran, İstanbul içinde sorunlarınıza en kısa sürede çözüm sunması, İstanbul dışı ise tek taraflı ücretsiz kargo ile ulaşılabilmesi ve müşterisini bütün tamir sürecinden haberdar etmesidir.