Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

Telefon Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

Telefon Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

Telefon Ekran Değişimi, Telefonlar, günümüzün vazgeçilmezleri içinde yerini alan vazgeçilmez teknolojik cihazlar arasındadır. Hemen hepimiz bu aletleri sokakta görebilir. Birbir çok sık sosyal medyada takılmak ve bazı müzik dinlemek için kullanabilirsiniz. Bunlara kıyasla, informasyon edinmek için bu teknolojiyi kullanan kişi sayısı fazlaca düşüktür. Bu, hızla gelişen teknolojinin dezavantajlarının bir tesiri olarak gösterilebilir.

Telefon ekranlarının değişiminin ana konusuna gelelim. Kırık yada kırık telefon ekranları, ekipmanlarını yaparken ucuza kaçan şirketler tarafınca kaynaklanır. Bu vaziyet önceki yıllara bakılırsa daha sorunludur. Geçtiğimiz yıllarda, şirketler telefon görüşmeleri yaparken giderek daha fazla özen gösterirken, bu vaziyet geçerliliğini kaybetti.

Örneğin, bir iphone yere düşmüş olduğunda yada bir Samsung telefonu yere düştüğünde, bugün olmasıyla birlikte sorun yaratmadı. Bununla birlikte, bu vaziyet herhangi bir zarar vermeden telefonun hasarına kadar gidebilir. Bu problemlerin başlıca sebebi, firmaların daha fazla kazanma arzusudur.

Aslen, donanım kasten alçaktan düşürmek telefonun kalitesiz yapar yada ekranda çiziklere neden olabilir. Bu problem, telefonların yüksek fiyatlı onarımlarına eklendiğinde, bir felakete dönüşür. Ancak, Firmamız ekran değişiklikleri size en uygun fiyatları sunuyor. Cep Hastanesi ‘ne gelerek bu konuyla ilgili bazı fiyatlandırma alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Kamerası Siyah Çekiyor

Telefon Ekran Değişimi Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Telefon ekran onarım şirket ve onarım meydana getiren kişiye nazaran fiyat ve kalite bununla beraber büyük farklılıklar gösteren bir sorundur.

Her şeyden önce, görsel görüntüde gösterildiği benzer biçimde kırık yada kırık bir ekrana diş macunu uygularsanız, herhangi bir değişim olmadığını, ekranınızı daha kötü bir duruma sokabileceğinizi, bu yüzden kesin olmadığınız detayları asla uygulamayacağınızı belirtmek gerekir.

Akıllı telefon ekranları, cihazların en önemli parçalarından, en enerji tüketen ve tüm operasyonların en önemli parçalarından biridir. Bir ekran arızası durumunda, cihaz hemen hemen tamamen işlevsiz hale gelir ve kullanıcı kurban olur.

Telefon Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

Ekran kırılması durumunda, kullanıcılar yeni cihazlar satın alır veya kırık ekranı onarır. Bugün kırık telefon ekranının onarımı hakkında önemli detayları paylaşacağız.

Her şeyden önce, ekranların yapısı hakkında konuşmak istiyoruz, böylece arızaları ve onarım süreçlerini daha iyi açıklayabiliriz.

Telefon Ekran Değişimi Aşamaları

Telefon ekranları genellikle 2 ana katmandan kaynaklanır. Bu katmanlar ön cam ve Dokunmatik olarak bilinir. Bazı durumlarda, yalnız ön cam kırılır, bazı durumlarda Dokunmatik panel kırılır veya hem ön cam bununla beraber Dokunmatik alan kırılabilir. Ekranın hangi bileşeni bozulursa bozulsun, aletinizin ön cam yada dokunmatik açık oturum yedek parçaları genellikle tedarikçi piyasasından üretildiği ve telefonunuza monte edilmiş olduğu için tam bir ekran değişimi yapması doğru bir kararmış oldur.

Cep Hastanesi ve tüm tedarikçiler, tabii ki, bu alt sanayi parçalarının gelecekte neden olduğu problemlerin farkında olan alt endüstri parçalarının kullanımına mutlaka karşıdır. Bundan dolayı, cihazınızda daha çok soruna niçin olmamak ve uzun vadede paradan tutum etmek için eksiksiz ve orijinal bir ekran değiştirme yapmalısınız.

Cep Hastanesi olarak, hepimiz yalnız tam Orijinal ve 2 yıl garanti ekran değiştirme sağlamak böylece kullanıcılarımızın hiçbiri ekran değişiklik yapma ile herhangi bir sorun var. Ekran değiştirmenin orijinal parçalarla yapıldığından ve garantili bir yedek olduğundan kesin olmalısınız.

Buna ek olarak, işlemin nihayetinde sıtmaca almak, gelecekteki süreçlerde sizin tarafınızdan kaynaklanmayan problemler için ücretsiz destek almak açısından çok önemlidir. Orijinal olmayan ekranlar; dokunma hassasiyeti problemleri, ekrandaki ölü pikseller, sararma ve en minik bir darbe kırılma gibi sorunlara niçin olur.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon ekran camı nasıl değiştirilir , telefon ekran değişimi nasıl anlaşılır , cep telefonu ekran tamiri nasıl yapılır , telefon ekran camı değişimi , lg telefon ekran değişimi , lg telefon ekran fiyatı , telefon ekran değişim , telefon ekran cam değişimi , mi telefon ekran değişimi , telefon ekran değişimi ,laptop ekran değişimi nasıl yapılır resimli anlatım

Ön Cam Değişimi Nasıl Yapılır

Akıllı telefon ekranları cam ve dokunmatik yöneten ve alt görüntüler bir LCD ekran ile, 2 katmandan doğar. Ön cam kırıldığında, dokunma çalışır ve bir görüntü elde edersiniz. Dahili ekran sağlam ve dokunmatik çalışıyorsa, ön cam değişebilir. Bu işleme Akıllı telefon ön cam değiştirme denir.

Akıllı Telefonlar her vakit ön cam değiştirme hizmeti vermez, bu iş için özel laminasyon makineleri gereklidir. Ön camı değiştirmeden önce, hangisinin en kaliteli, deneyimli hizmet olduğunu araştırmalısınız. Cep Hastanesi Teknik Servis ülkemizde bu işin öncüsü ve teknik servis en cam değişimleri yapar. Cep Hastanesi ‘nin odaklandığı şey, bazı hizmetlerin ön camın değiştirilmesinin ekrana zarar vereceğini veya daha sonra problem yaratacağını söylemesidir. Bunlara dikkat etmememiz icap ettiğini söylüyor. Ön cam değişiklik yapma deneyimi ve yatırım gerektirir.

Ön Cam Değişimi Avantajları

Bir Akıllı telefon ön cam yerine haiz olmanın bir dezavantajı yoktur, ancak avantajları aşağıdaki gibidir:

  • Orijinal ekran değişmedi çünkü orjinallik kaybetmezsiniz.
  • Su direnci sağlayan bantlar yenilenir ve su direnci özelliği devam eder.
  • Parmak izi çalışmaya devam edecek.
  • Görüntü kalitesi bozulmaz
  • Zamanla, yıpranmış ekran çerçevesi değiştirilir.
  • Ekranınız daha dayanıklı hale gelir.

Dokunmatik Ekran Değişimi Nasıl Yapılır

Aslında, dokunmatik ekran değişimi nasıl yapılır sorusunu cevabını değiştirebilmek için daha uygun olacaktır. Dokunmatik alan ekrana bitişik tek bir parça haline geldiğinden, başarısız olursa onarım mümkün değildir. Değişiklik yapma gereklidir. Dokunmatik ekran değişimi, uzman ve deneyimli teknisyenlerimiz tarafından gerekli teknik servis koşullarının sağlandığı ortamda özel teknisyen ekipmanı ve Orijinal Ürün kullanılarak gerçekleştirilir.

İsterseniz, teknik servisimizde hangi koşullar altında ve aşağıdaki video vesilesiyle sizinle nasıl yapacağımıza dair dokunmatik ekran onarımı yapın. Ayrıca resmi Youtube kanalı ziyaret ederek öteki tüm parçaları değişiklik videoları izleyebilirsiniz. Not: aşağıda bir video paylaşımı var Türkiye’de maksimum izlenen video ekranı değişimleri.