Telefon Nasıl Şarj Edilmeli
/ Yazan:Cep Hastanesi / iPhone Ekran Degisimi / 1 Yorum / 477 Görüntülenme

Telefon Nasıl Şarj Edilmeli

Telefon Nasıl Şarj Edilmeli, Cep telefonlarının pilleri lityum-iyon elektrolitlerden yapılmıştır ve yaklaşık 3 yıl dayanır, bu da kullanım ömürleri açısından eski nikel bazlı cep telefonu pillerinden daha iyi olmasını sağlar.

Pil Ömrünü Ne Tanımlar ?

Bir telefonun pil ömrü sınırlıdır çünkü hepimiz acı çekiyoruz ve tamamen şarj edilmiş bir telefon pilinin tamamen% 0’a boşalmadan önce geçmesi gereken süre olarak tanımlanabilir. Pil ömrü, çeşitli şekillerde ölçülebilen pil performansının ve uzunluğunun bir ölçüsüdür. Akıllı telefonun tam şarjlı çalışma süresi veya kullanım ömrünün sonuna kadar şarj süresi ve piller telefonların enerji tüketimini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Telefonumun Pilini Hangi Oranda Şarj Etmeliyim ?

Telefon Nasıl Şarj Edilmeli, Modern telefonlarda dahili bir güç yönetimi uygulama sistemi vardır ve bunlar genellikle bir şarj hatırlatma özelliğine sahiptir. Örneğin Samsung ve Apple’ın cihazlarını kullanın pilleri %20 işaretine ulaştığında kullanıcıları her zaman telefonlarını şarj etmeleri konusunda uyarırlar. Pil sağlığını en üst düzeye çıkarmak söz konusu olduğunda bu telefonunuzun pilinin % 20’nin altına düşmemesini veya pil yönetimi uygulamasının alarm seviyesinin altına düşmesini sağlamak, pilin üreticisinin nominal şarj döngüsünü aşmadan önce ömrünü uzatmanın anahtarıdır.

Telefonumun Pilini Hangi Oranda Şarj Etmeliyim ?

İyi haber şu ki, günümüzde çoğu pil şarj prosedürünü kontrol eden akıllı kontrol devreleri ile donatılmıştır. Ancak bu, pil ömrünüzü en üst düzeye çıkarmak için gereken tek şey değil. Pil ömrünü daha da uzatmak için altın% 20 -% 80 kuralını unutmayın. Mümkünse uzun pil ömrü için pil seviyesini daima% 20 -% 80 arasında tutun.

iPhone 6 Dokunmatik Sorunu Çözümü

Telefon Nasıl Şarj Edilmeli

Li-on pilinizi % 80  üzerinde bir pil düzeyinde tutmanın nedeni, strese sokuyor ve ömrünü kısaltıyor. Ancak anlaşılır bir şekilde, böyle bir alışkanlığı benimsemek biraz sakıncalıdır herkes günlük ücretlerini “mikro yönetme” izni veremez.Yine de, tüm umutların kaybolmadığı söylendi. Bir sonraki pil tasarrufu stratejisi hem rahatlığı hem de pil sağlığını dengeleyebilir. Batarya dolduktan sonra şarj cihazını kapatmak. % 20 -% 80 yöntemi kadar etkili olmasa da, pil ömrünün korunmasına yardımcı olur.

Telefonunuzu sürekli olarak % 100’ü aşan bir şarj cihazına ayarladığınızdan, pil seviyesi düştüğünde piliniz düzenli olarak şarj olur. Bu, pilinizi daha fazla strese ve dolayısıyla daha fazla bozulmaya maruz bırakacaktır.Bir şeyleri sarmak için, pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, pilinizi% 20 ile 80 arasında şarj edin. Ya da, sizin için çok fazla sorun varsa, pil seviyesi yükseldikten sonra şarj cihazınızı kapatın. Bu da sizin için sorunluysa, işi sizin için yapmak için otomatik bir bağlantı kablosu alabilirsiniz.

iPhone Ekran Değişimi

Cep Hastanesi teknik servis atölyesinde iPhone Ekran Değişimi nasıl yapılıyor merak ediyorsanız eğer hemen aşağıda paylaşmış olduğumuz videomuzu izleyebilirsiniz. Dilerseniz YouTube kanalımızdaki diğer videolara bakarak kendi telefonunuzun ekran değişimini nasıl olduğunu görebilirsiniz.

Cep Hastanesi resmi Youtube kanalı‘nı ziyaret ederek diğer ekran değişimi videolarını da inceleyebilirsiniz.

1 Yorum

  • Cep Hastanesi

    Cep Hastanesi’ne buradan sormak istediklerinizi yada merak ettiklerinizi belirtebilirsiniz.
    En kısa zamanda uzman teknisyenlerimiz tarafından cevaplanacaktır

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir