Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefon Nasıl Şarj Edilmeli

Telefon Nasıl Şarj Edilmeli

Telefon Nasıl Şarj Edilmeli

Telefon Nasıl Şarj Edilmeli, Cep telefonlarının pilleri lityum-iyon elektrolitlerden yapılmıştır ve yaklaşık 3 yıl dayanır, bu da kullanım ömürleri açısından eski nikel bazlı cep telefonu pillerinden daha iyi olmasını sağlar.

Pil Ömrünü Ne Tanımlar ?

Bir telefonun pil ömrü sınırlıdır çünkü hepimiz acı çekiyoruz ve tamamen şarj edilmiş bir telefon pilinin tamamen% 0’a boşalmadan önce geçmesi gereken süre olarak tanımlanabilir. Pil ömrü, çeşitli şekillerde ölçülebilen pil performansının ve uzunluğunun bir ölçüsüdür. Akıllı telefonun tam şarjlı çalışma süresi veya kullanım ömrünün sonuna kadar şarj süresi ve piller telefonların enerji tüketimini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

Telefonumun Pilini Hangi Oranda Şarj Etmeliyim ?

Telefon Nasıl Şarj Edilmeli, Modern telefonlarda dahili bir güç yönetimi uygulama sistemi vardır ve bunlar genellikle bir şarj hatırlatma özelliğine sahiptir. Örneğin Samsung ve Apple’ın cihazlarını kullanın pilleri %20 işaretine ulaştığında kullanıcıları her zaman telefonlarını şarj etmeleri konusunda uyarırlar. Pil sağlığını en üst düzeye çıkarmak söz konusu olduğunda bu telefonunuzun pilinin % 20’nin altına düşmemesini veya pil yönetimi uygulamasının alarm seviyesinin altına düşmesini sağlamak, pilin üreticisinin nominal şarj döngüsünü aşmadan önce ömrünü uzatmanın anahtarıdır.

Telefonumun Pilini Hangi Oranda Şarj Etmeliyim ?

İyi haber şu ki, günümüzde çoğu pil şarj prosedürünü kontrol eden akıllı kontrol devreleri ile donatılmıştır. Ancak bu, pil ömrünüzü en üst düzeye çıkarmak için gereken tek şey değil. Pil ömrünü daha da uzatmak için altın% 20 -% 80 kuralını unutmayın. Mümkünse uzun pil ömrü için pil seviyesini daima% 20 -% 80 arasında tutun.

Telefon Nasıl Şarj Edilmeli

Li-on pilinizi % 80  üzerinde bir pil düzeyinde tutmanın nedeni, strese sokuyor ve ömrünü kısaltıyor. Ancak anlaşılır bir şekilde, böyle bir alışkanlığı benimsemek biraz sakıncalıdır herkes günlük ücretlerini “mikro yönetme” izni veremez. Yine de, tüm umutların kaybolmadığı söylendi. Bir sonraki pil tasarrufu stratejisi hem rahatlığı hem de pil sağlığını dengeleyebilir. Batarya dolduktan sonra şarj cihazını kapatmak. % 20 -% 80 yöntemi kadar etkili olmasa da, pil ömrünün korunmasına yardımcı olur.

İlginizi Çekebilir: iPhone 7 Şarjı Çabuk Bitiyor

Telefonunuzu sürekli olarak % 100’ü aşan bir şarj cihazına ayarladığınızdan, pil seviyesi düştüğünde piliniz düzenli olarak şarj olur. Bu, pilinizi daha fazla strese ve dolayısıyla daha fazla bozulmaya maruz bırakacaktır. Bir şeyleri sarmak için, pil ömrünü en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, pilinizi% 20 ile 80 arasında şarj edin. Ya da, sizin için çok fazla sorun varsa, pil seviyesi yükseldikten sonra şarj cihazınızı kapatın. Bu da sizin için sorunluysa, işi sizin için yapmak için otomatik bir bağlantı kablosu alabilirsiniz.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon nasıl şarj edilmeli 2020 , telefon nasıl şarj edilmeli 2019 , telefon nasıl şarj edilmeli xiaomi , telefon nasıl şarj edilmeli samsung , yeni telefon nasıl şarj edilmeli , sifir telefon nasil şarj edilmeli , telefon bataryası nasıl şarj edilmeli , telefon nasıl şarj edilmeli apple , telefon nasıl şarj edilmeli iphone.