Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefon Rehberim Silindi Nasıl Geri Getirebilirim

Telefon Rehberim Silindi Nasıl Geri Getirebilirim

Telefon Rehberim Silindi Nasıl Geri Getirebilirim

Telefon Rehberim Silindi Nasıl Geri Getirebilirim ; Eskiden cihaz veya telefon kartı değiştiğinde telefon rehberim silinirdi ve nasıl geri yükleyeceğim konusunda çok soru sorulurdu. Ancak günümüz teknolojileri ile bu artık bir sorun değil. Çünkü bulut depolama yöntemleri birçok verinin kaybolmasını engelledi. Cihazınızın yazılımına göre içeriğinin nerede saklanabileceği ve yedeklenebileceği de değişmektedir.

Şimdi bu konuda cihazın yazılımına göre depolama ve yedekleme seçeneklerini anlatacağız. Silinen kişilerin nasıl geri yüklenebileceğini öğrenebilirsiniz. Ancak, cihazınızda yedekleme yapmazsanız verilerin de geri yüklenemeyeceğini not etmemiz gerekecek.

Telefon Rehberim Silindi Nasıl Geri Getirebilirim

Telefon Rehberim Silindi Nasıl Geri Getirebilirim ; Android cihazlarda silinen kişileri geri yüklemek son derece kolaydır. Samsung başta olmak üzere Sony, HTC, LG, Casper ve Vestel gibi cihazlarda işletim sistemi Android sistemlerdir. Silinen telefon rehberimi nasıl geri yüklerim sorusuna cevap arayan birçok kişi için bu işlem bir gmail hesabı üzerinden oldukça basittir. Gmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra Kişiler sekmesine bağlanın. Burada Yedekle / Senkronize Et’i tıklayın. Ardından geri alma kısmı ile yedeklemeleri geri alın.

Her cihazın uygulaması farklı olduğundan, farklı şekilde de geri yüklenebilir. Örneğin Huawei cihazlarında yedekleme işlemlerinin gerçekleşmesini sağlayan birçok alternatif seçenek bulunmaktadır.

Yazılım Kullanarak Telefonu Geri Getirme

Bazen bu tür yedeklemelerden haberdar olmadığınız durumlar olabilir. Bu durumlarda, ücretli veya ücretsiz yazılım kullanarak cihazınızı geri yükleyebilirsiniz. iPhone için Gihosoft ve EaseUS yazılımı ile verilerinizi geri yüklemeniz mümkün olacak.

Android sistemlerde Dr. Fone ve iSkysoft mevcuttur. Bu durumda senkronizasyon sorunları oluştuğunda veri kaybını ortadan kaldırmak için yazılım desteği alınabilir. Çünkü bu tür cihazlar mail yoluyla yedeklenebilmektedir.

İlginizi Çekebilir: Xiaomi Mi Note 10 Lite Ekranı Kırıldı Nasıl Tamir Edilir

Android Telefonda Silinen Rehberi Geri Getirmek

Android telefonunuzda silinen bir rehberi geri getirmek için kişilerinizi bir önceki tarihin yedeğinden geri yükleyebilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızda Google Kişiler web sayfasını açın.
 2. Sağ üstteki Ayarlar simgesine basın.
 3. Değişikliği geri al’a basın.
 4. 10 dakika, 1 saat, dün, 1 Hafta önce ve Aralık gibi seçenekler arasından seçim yapın.

iPhone Silinen Rehberi Geri Getirmek

 1. Ayarlar uygulamasını açın ve iCloud Sekmesine girin.
 2. Kişiler kutusunu kapalı yapın.
 3. Uyarı ekranı görünürse, iPhone devam et basın.
 4. Kişiler kutusunu açın.
 5. Ardından Birleştir kutusunu tıklayın.