Telefondan Önemli Dosyalar Nasıl Geri Getirilir
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Tamiri

Telefondan Önemli Dosyalar Nasıl Geri Getirilir

Telefondan Önemli Dosyalar Nasıl Geri Getirilir; Akıllı telefon kullanıcıları, ara sıra isteyerek veya zaman zaman de yanlışlıkla videolarını, fotoğraflarını veya bazı dosyaları telefonlarından silebilirler. Ancak, silinen bu dosyalara birden ihtiyaç duyulabilir ve kullanıcılar silinen dosyaları gri olarak nasıl getirebileceklerini merak ederler.

Bazen telefondan silinen fotoğrafları geri getirmek kullanıcılar için son derece önemlidir. Bu olduğunda, birkaç çözüm yöntemi ile sildikleri dosyaları geri getirmek için büyük çaba harcarlar.

Telefondan Önemli Dosyalar Nasıl Geri Getirilir; Telefonlarda veri kaybı pek çok nedenden dolayı yaşanılabilir. Önemli belge türü verilerini telefonunuzda kaybettiyseniz, makalemizi dikkatli bir şekilde okuyun. Bu makaledeki adımları doğru uygulayarak silinen dosyaları hızlıca ve kolayca geri yüklemek mümkündür.

Telefondan Silinen Dosyaları Geri Getirme Yöntemi

Merak ediyorsun değil mi? Öyleyse size bu konu da biraz bilgi vermeye çalışalım ve silmiş olduğunuz dosyaları nasıl geri getireceğinizi söyleyelim. Bu yöntemle, telefonunuzda sildiğiniz dosyaları ve medyaları geri yükleyebilir ve uzak geçmişte sildiğiniz dosyaları kurtarma şansına sahip olabilirsiniz.

Ancak burda hatırlamanız gerekli olan şey, telefonunuzda herhangi bir sıfırlama yapmamış olmanızdır. Maalesef, sıfırlama ekinizden önce dosyaları kurtarma şansınız yoktur.

  • Öncelikle  Data Recovery programını bilgisayarınıza kurun.
  • Kurulum yaptıktan sonra programı direk şekilde açmayın.
  • Programı açmadan telefonda “Ayarlar” bölümüne gidin. Burada “Geliştirici alternatifleri” sekmesine girin ve “USB Hata Ayıklama Modu”nu aktifleştirin.
  • Bu modu aktif hale getirdikten hemen sonra programı açın.
  • Açılan ekranda telefonunuz için en ideal kurtarma seçeneğinden birini seçin.
  • Seçimi yapmanızın hemen sonrasında bilgisayar ortamında telefon sürücüsünün bulunduğu bir ekran açılacaktır.
  • Sürücü seçiminin yapılması ile bilgisayar ekranında kurtarılabilecek klasörler listelenecek ve uygun bir alanında seçilmesi ile kurtarma işlemi başlayacaktır.

EaseUS Data Recovery Wizard ile Silinen Dosyaları Kurtarma

Silinen dosyaları kurtarmak için üçüncü taraf yazılımı kullanmak isteyebilirsiniz. EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı’nın burda karşılaştığı yazılımlardan biri. Piyasada 10 seneden uzun zamandır hizmet sunan kurtarma aracını kullanmak bir hayli kolay.

EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı, fiziksel bir sabit sürücünün her bir depolama birimini iyice taramak için gelişmiş algoritma teknolojisi kullanır. EaseUS Veri Kurtarma Sihirbazı’nı indirmek için aşağıda belirtilen bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Telefonun Ses Düğmesi Çalışmıyor

Tüm depolama aygıtını tara: bu, EaseUS dosya kurtarma yazılımının kayıp verileri araması için kritik bir adımdır. “Silinmiş Dosyalar” bir taramanın sonucudur. Bu, silinen tüm dosya ve klasörlerin tutulduğu yerdir.

Telefondan Önemli Dosyalar Nasıl Geri Getirilir

Android Akıllı Telefonlarda Silinen Fotoğrafları Geri Getirme

Android platformunu kullanarak akıllı telefonlarda silinen resimlerı geri getirmenin en kolay yolu tekrar bir android uygulaması kullanmaktır. Bu uygulamaların bir örneği olarak DiskDigger’ı verebilirim. DiskDigger ile kaybolduğunu düşündüğünüz resimlerı geri getirebilir ve bunları cihazın depolama alanına kaydedebilirsiniz.

Uygulama Google Play Store’dan indirildikten sonra, yükleme sırasında resimlera, medyaya ve dosyalara erişme izni ister ve silinen dosyaları geri yüklemek için yapılacaksa, uygulamanın çalışması için gerekli izin verilmelidir. Uygulama çalıştırıldığında silinen dosyaların taranması “temel fotoğraf taraması” üstüne dokunarak başlatılır.

Bu işlem biraz zaman alabilir. Silinen resimlerin listesi sıralandığında, hangi resimlerin iade edilmek istediğini belirlemek için ekrandan istenilen resimler seçilir ve alma işlemi başlar. Uygulama bulduğu silinen fotoğrafları seçtiğinde ve alma işlemi başladığında, bir ekran bu işlem tarafından elde edilecek dosyaların kaydedileceği yeri sorar.

İstenirse, seçilen dosyalar posta yoluyla ayrı bir ortama veya bulut deposundan, örneğin Dropbox’a gönderilebilir. Dosyalar cihazdaki bir alana da kaydedilebilir. Ek olarak, kurtarılan dosyalar bir FTP servisine de gönderilebilir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefondan silinen dosyalar nasıl geri getirilir , telefonda silinen dosyalar nasıl geri getirilir

Telefondan Silinen Dosyaları Geri Getirme Çözümü

Telefonlarınızda sildiğiniz dosyaları geri getirmek için profesyonel çözümler arıyorsanız, derhal firmamıza gelin ve size uzman ekibimiz ile beraber size hızlı ve güvenilir çözümler sunacağız. Bu aşamada siz müşterilerimiz için daima profesyonel ve titiz çalışmalar yapmakta olan firmamız, ihtiyacınız olan dosyaları bu şekilde geri getirmenize olanak sağlamaktadır.

Bu sebeple, silinen fotoğrafları telefondan geri göndermeyi seçebilir ve istediğiniz sonuçlara kısa zamanda bizimle ulaşabilirsiniz. Yapmanız gerekli olan tek şey, yaşamakta olduğunuz sorunu bize bildirmek ve ardından profesyonel çözümlerimizde daha yakından tanık olmak kadar kolay.