Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

 1. Anasayfa
 2. Telefon Tamiri
 3. Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor

Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor

Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor

Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor; Telefonda konuşurken, bir cızırtı diğer tarafa gider ve bu genelde operatörden kaynaklanır, ancak ara sıra mikrofon arızaları da ortaya çıkabilir. Başka bir deyişle, sesli aramalarda cızırtılıma gibi problemlerin algılanması neticesinde gerekli kontroller yapılmalı ve sorun tam olarak ne olduğuna göre belirlenmelidir.

Ağdan veya telefondaki yazılım veya donanımdan bir cızırtı gelebilir. Bu sebeple, gerekli tüm kontrolleri, özellikle de ağı yapmak gereklidir. Örneğin, ağı kontrol etmek için farklı yerlerden farklı insanları arayarak cızırtı kaynağını belirlemek mümkün olabilir. Çözümü bu şekilde ele almak için daha hızlı bir yol da alınabilir.

Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor; Telefonda konuşurken karşı tarafa cızırtılı gitme sorunu çeşitli sebeplerle ortaya çıkabilir. Bu nedenler hem donanım hem de yazılım olabilir. Sesli aramaların kesintiye uğramasına sebep olan telefon, ses seviyesi düşük olduğu veya cızırtılı ses çözülmediği sürece devam eder. Diğer taraftaki cızırtıyı duymalı ve her konuşmadan böyle ses çıkarmalı.

Aynı zamanda sağlıklı bir iletişim kurulmasını önler ve hem kullanıcı hem de diğer taraf için ciddi problemlere neden olur. Böyle bir sorun durumunda yapılacak ilk görevlerden biri bazı kontroller yapmak ve sorunun neden ortaya çıktığını tam olarak belirlemek. Bu şekilde problem daha kolay çözülür.

Cızırtı Sorunu İçin Çözüm Yolları

Telefonda bir sesli arama yapıldığında, diğer tarafa geçen cızırtılı ses iletişimde problemlere neden olur. Şikayetlerin kullanıcılardan da geldiğini söylemek yanlış olmaz, ara sıra mikrofondan cayır cayır gibi. Çeşitli sebeplerden dolayı meydana gelen cızırtılı seslerin türü, ağ kalitesindeki bir düşüş veya mikrofondaki bir donanım hatasından kaynaklanabilir.

Telefon görüşmesi sırasında diğer tarafa cızırtılı gibi ses çıkmasını engellemek için bazı çözümler vardır. Kullanıcılar bu teknikleri kendi olanakları ile uygular ve sorunlarını çözebilirler. Donanım problemleri dışında kullanıcılar bu problemleri kendileri çözebilirler. Şimdi, telefonda diğer tarafla konuşurken sesin cızırtılığını engellemek için ne yapılabilir? Hadi daha yakından bakalım.

 • Telefonlarda konuşma sırasında karşı tarafa cızırtı sesinin gitme nedenleri arasında öncelikle toz ve kiri göstermek mümkündür. Çünkü mikrofonda oluşan toz ve kir sesin karşı tarafa az gitmesine ya da cızırtılı bir biçimde gitmesine neden olur. Böyle bir durumda mikrofonu temizlemek gerekir.
 • Şebeke kaynaklı sorunlar da sesin yapmasına neden olur. Sesli aramayı ayrı bir konumda hayata geçirmek sorunu çözecektir.
 • Diğer yandan bazı telefonlarda parazit giderici özelliği aktif ederek de bu soruna çözüm bulunmaktadır.
 • Telefonu baştan başlatmak ve gerekirse sıfırlamak karşı tarafa giden cızırtı için çözüm olabilir.
 • İşletim sisteminin güncel olmasında daima için fayda vardır. Bir de sistem güncellemesinden sonra sesli arama yaparak kontrol edilmesinde fayda vardır.
 • Telefonlarda kullanılan kılıf ya da ekran koruyucu da aynı şekilde sesin karşı tarafa cızırtılı bir biçimde gitmesine neden olabilir. Bu tür durumlarda hangi aksesuarın problem yarattığı tespit edilmeli ve buna göre sorun yaratan aksesuar çıkarılmalıdır.
 • Mikrofonlarda donanım kaynaklı bir soru olması da aynı şekilde ses cızırtısı nedenleri arasında yer alır. Sıvı teması ya da düşmeye bağlı şekilde telefonun mikrofonunda sorun meydana gelebilir. Böyle bir durumda ise genellikle mikrofon değişimi yapılır. Bu değişimin profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekir.

İlginizi Çekebilir: Samsung Orjinal Şarj Aleti Nasıl Anlaşılır

Telefon Ahize Değişimi Nasıl Yapılır

Telefonun zarar görmemesi için gereken tüm teknik hizmetler, konusunda uzman üretim teknisyeni ekipmanları kullanılarak akıllı telefon ahizesi değişimi alanında uzman ve tecrübeli teknisyenlerimiz tarafından temin edilmektedir. Hizmetimize gelirseniz, takas süresi ortalama 45 dakika, tek taraflı ücretsiz nakliyat hizmeti ise 3 (üç) iş günüdür.

 • Ahize değişimi yapılırken telefon sıfırlanmaz. Bilgileriniz silinmez.
 • Telefon marka ve modeline uygun orjinal ahize kullanılır.
 • Karşı tarafın sesi ilk günkü ses kalitesi performansına geri döner.
 • Cihazınız 3 ay Cep Hastanesi ahize garanti kartı ile birlikte sizlere teslim edilir

Ahize değişiminin yapıldığı servis odası periyodik bir şekilde sterilize edilir. Tamamen statik elektrikten arındırılmıştır. 8 farklı güvenlik kamerası ile 7/24 denetim altında tutulur. Özel olarak sigortalanmıştır bu sayede telefonunuz servisimizdeki onarım aşamalarında sigortalıdır.

Telefonla Konuşurken Karşı Tarafa Cızırtı Gidiyor

Garanti Kapsamında Tamir Edilir Mi

Garanti süresi bulunmayan herhangi bir telefon, bu dönemde karşılaştığı problemlerden dolayı tamir ve tamir hizmeti alabilir. Ancak, telefonun başarısızlığı, özellikle mikrofon problemleri, kullanıcı sebebiyle gerçekleşmemeliydi.

Çünkü telefonlarda garanti, kullanıcı hatası durumunda devre dışı bırakılır. Telefondaki hata için verilen onarım ve tamir servisi de ayrıca ödenir. Kullanıcı hatası olmadığında, servis garanti kapsamındadır ve ücretle ilgili bir sorun yoktur.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; Telefonda konuşurken cızırtı gelmesi , Telefonda konuşurken parazit sesi , Hoparlörden cızırtı sesi çıkıyor telefon , Telefonla konuşurken karşı tarafa cızırtı Gidiyor , Kulaklıkla konuşurken karşı tarafa cızırtı gidiyor , Telefon kulaklık mikrofonu cızırtı yapıyor , Mikrofondan karşı tarafa cızırtı gidiyor , Aramalarda cızırtı.