Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonu Bataryası Neden Şişer

Telefonu Bataryası Neden Şişer

Telefonu Bataryası Neden Şişer

Telefonu Bataryası Neden Şişer ,Cep telefonu pilinin şişmesi, kullanıcıların karşılaştığı en yaygın sorunlardan biridir. Cep telefonu bataryasının neden şişmesi, cep telefonu bataryasının şişmesi arama şeklinde patlarsa Google en meraklı soru başlıklarıdır. Cep telefonu pilinin şişmesinin birden fazla nedeni olabilir. Peki pil şişdiğinde ne yapmalı? Bu makalede, cep telefonunuzun pil ömrünün nasıl uzatılacağını açıklayacağız.

İlk olarak, pilin şişmesi, kullanıcı veya üretimden kaynaklanıyor olabilir. Kullanıcı kaynaklı, en genel sebep, cihazın uzun süre sorumlu kalmasıdır. Bilindiği gibi, yeni nesil akıllı telefonlar 2 saat içinde tamamen şarj edilebilir. Ancak, birçok kullanıcı cihazını çok fazla şarjda bırakarak bataryanın bozulmasına ve şişmesine neden olur.

Ancak, cep telefonunuzun başındayken cihazı kullanırken bataryanın şişmesine de neden olabilirsiniz.

Batarya Şişmesi Neden Olur?

Kullanacağınız orijinal parça ile cep telefonunuzun ömrünü uzatmak mümkündür. Bununla birlikte, endüstriyel bir batarya ve şarj cihazının kullanılması hem cihazınızın bataryasının bozulmasına hem de cihazınızın ömrünün azalmasına neden olur.

Batarya Şişmesi
Batarya Şişmesi

Öte yandan, kısa devre oluşumu, aşırı ısınmış cihazların kullanımı ve cep telefonlarının aşırı sıcak veya aşırı soğuk ortamlarda şarj edilmesi gibi nedenler, cihaz şarj edilirken kesilen güç nedeniyle pilin şişmesini tetikler.

Cep Telefonu Bataryası Neden Patlar ?

Cep telefonu pili, pilin uzun süre şarjda kalması nedeniyle şişmenin bir sonucu olarak patlayabilir. Ayrıca, pil veya şarj cihazı orijinal değildir ve şişmiş olmasına rağmen kullanılmaya devam eder, pilin patlamasına neden olan faktörler arasındadır.

Cep telefonunuzda kullanacağınız ürünler orijinaldir ve cihazın sağlıklı ve uzun ömürlü kullanımı için çok önemlidir. Bu nedenle kaliteli servis ve güvenilir ürün tercih edilmelidir. Her ne kadar cihazların ömrü, orijinal olmayan parçalarla birlikte nitelikli servis tarafından tamir edilse de, kısa vadeli olmasına rağmen, kullanıcılarına ciddi bir onarım maliyeti de getirmektedir.

Şişirilmiş pilin ne zaman ve nasıl patlayacağını tahmin etmek mümkün değildir. Bununla birlikte, cihazınızın sıcak olduğunu veya bataryanın şişmiş olduğunu fark ettiğinizde yapılacak ilk şey pili telefondan ayırmak ve kalifiye bir teknisyenden yardım almaktır.
Cep telefonu pilinin şişmesi kolayca göz tarafından algılanır. Şişirilmiş pil, özellikle çıkarılabilir pilli cihazlarda, kapağın çıkmasına neden olarak arka kapağa basınç uygular. Öyleyse, bataryanın iPhone gibi sabit bir bataryası olan cihazlarda şişeceğini nasıl biliyoruz?

Bataryam Neden Şişer
Bataryam Neden Şişer

iPhone cihazlarının çıkarılabilir pili olmadığından, pilin şişmiş olduğunu anlamak için bir teknisyenden yardım almanız gerekir. Soruyu bir teknisyen yardımı ile cevaplamak mümkündür. iPhone batarya sorununu anlamanız, cihazı açan teknisyenin bir sonucu olarak anlaşılacaktır. iPhone’unuzdaki bir batarya sorunu için, fiyatları iPhone batarya değişim Sayfamızı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: iPhone Pil Sağlığı Kaç Olmalı

Cep Telefonu Bataryası Şiştiğinde Ne Yapılmalı ?

Makalemizin başında cep telefonu pilinin neden şiştiği sorusunun cevaplarını aradık. Son bölümde, bu sorunu yaşayan kullanıcılara ne yapmaları gerektiği konusunda yardımcı olacağız.
Batarya şişmesi, göz ardı edilemeyecek ciddi bir sorundur. Bu nedenle, telefonunuzun pilinde bir şişlik olduğunu fark ederseniz, bir uzmana danışmalısınız.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon bataryası neden şişer , cep telefonu batarya neden şişer , bir telefon bataryası neden şişer , akıllı telefon bataryası neden şişer , cep telefonu bataryası neden şişer , tel bataryası neden şişer , telefon bataryası neden biter , batarya neden şişer iphone , telefon batarya neden şişer , telefon bataryası şişmesi , telefon bataryası neden çabuk bitiyor , telefon batarya şişmesi neden olur , telefon bataryası neden sürekli , şişer batarya neden şişer , telefon bataryası neden şişme yapar , batarya neden şişme yapar , samsung telefon bataryası neden şişer.