Telefonu Daha Hızlı Şarj Etme Metotları
/ Yazan:Cep Hastanesi / Telefon Hakkında Bilgiler / 0 Yorum / 381 Görüntülenme

Telefonu Daha Hızlı Şarj Etme Metotları

Güne iyi bir başlangıç yapmayı planlıyorsunuz ve telefonunuzun pilinin az olduğunuz göreceksiniz. Bu zor durumla başa çıkmak için ne yapmamız gerektiğini biliyor musunuz? Gün boyunca kafanızı kaldırmadığınız telefon her zaman elinizde, ancak telefonunuzu şarj etmeyi unuttuğunuzu ve telefonunuzun pilinin az olduğunu görüyorsunuz. Telefonu daha hızlı bir şekilde şar etmeye ihtiyacınız var. Nasıl Mı? Aşağıda Telefonu Daha Hızlı Şarj Etme Metotları vereceğiz. Başlayalım!

Telefonunu Uçak Moduna Al

Telefonu Daha Hızlı Şarj Etme Metotları; Telefonunuzun pili çok hızlı bir şekilde boşaldığında, uçak moduna geçerek daha hızlı bir şarj elde edebilirsiniz. Uçak modu sayesinde internete girmeniz mümkün olmayacaktır. Ancak, telefonunuz sürekli olarak hücresel veya Wi-Fi bağlantısı aramayacağından güç tasarrufu yapacaksınız.ucak-mode

 

Telefonunu Pil Tasarrufu Moduna Al

Tüm gücün doğrudan pilinize gittiğinden emin olmanın, bunun için rekabet olmadığından emin olmanın veya telefonunuzu düşük güç modunda bırakmanın daha iyi bir yolu yoktur. Pil Tasarrufu modu olarak bilinen bir iPhone veya Android telefonun ayarlarında bulabilirsiniz.

Duvardaki Prize Takın

Bilgisayarınızın USB portu uzaktan çalışırken kullanışlı olabilir, ancak bir şarj soketi telefonunuzu daha hızlı şarj eder.  USB portu size sadece 0,5 amperlik güç sağlayacaktır.

Güçlü Bir Duvar Şarj Cihazı Kullanın

Telefonunuzun pilini şarj ederken, telefonunuzla birlikte verilenden daha hızlı çalışan bir şarj cihazına sahip olmak da yararlı olabilir. Sadece bir güç soketi bulun, şarj cihazını takın ve telefonunuza bağlayın. Size bir öneri vermek için, HTC’nin Hızlı Şarj Cihazı popüler bir seçimdir. Ayrıca Cep Hastanesinde hızlı şar cihazları da bulunmaktadır. Tabii ki, seçim sizin, elbette, iyi cihazlar da bulabilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza Uygun Bir Akıllı Telefon Nasıl Seçilir

Powerbank

Bir yolculukta veya yoğun bir iş gününde olmanız önemli değil, telefonunuzun pili uzun sürmezse, powerbank kendi işini yapacaktır. Ayrılmadan önce pili şarj edebilmeniz için önceden plan yaptığınızdan emin olun. Eğer boş bir powerbank alırsanız sizi uzun süre idare etmeyecektir.

Telefonunuzu Güneşe Maruz Bırakmayın

Apple ya da başka bir marka telefonunuzu 95 derece ve üstü sıcaklıklara maruz bırakmaktan kaçının. Isı, pil kapasitenize zarar verebilir. Aslında, telefonunuzun yazılımı, telefon önerilen sıcaklıktan daha ısındığında şarjı yaklaşık yüzde 80 ile sınırlayabilir. Sıcak yaz günlerinde dışarıda çok vakit geçirdiğiniz zaman telefonunuzun pili su gibi boşalır. Bazı durumlarda pil göstergesinde ünlem işareti belirmeye bile başlar.

İlginizi Çekebilir: Samsung Batarya Değişimi

Telefonunuzu Kabından Çıkarın

Telefonunuzun şarj sırasında ısındığını fark ederseniz, telefonunuzu kılıfından çıkarın. Bu gibi durumlarda telefon pilinizin şarj süresini kısaltacaktır.

Telefonunuzun Şarj Soket Yerini Temiz Tutun

Sorun pil gücünüzle ilgili olmayabilir. Zamanla toz birikebilir ve şarj bağlantı noktanızı tıkanabilir. (Şarj cihazınızı telefonunuza taktığınız yer.) Telefonunuzu kapatmanız ve telefondan tüm kirleri nazikçe temizlemek için bir kürdan kullanmanızı önerilir. Ardından şarj cihazını tekrar takın ve daha iyi çalışıp çalışmadığını görün.

Mac’inizin Güç Adaptörünü veya Ipad Şarj Cihazını kullanın

Önerimiz Apple kullanıcıları içindir bir iphone’unuz varsa, Apple’a göre doğrudan Apple 12W ve 10W USB güç adaptörlerine takabilirsiniz. Cihazınızı 30 pinli USB kablosuyla USB adaptörüne veya güç adaptörüne bağlayın.

Sorun Teknik Sebeplerden Kaynaklanabilir

Telefonunuz yavaş şarj oluyorsa veyahut çok çabuk şarjı bitiyorsa sorun bataryada olabilir. Bu gibi durumlarda batarya değişimi yapılması gerekir. Veyahut sorun şarj soketinizde olabilir arıza tespiti için bizimle iletişime geçin.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

iPhone 5s u2 Şarj Entegresi Değişimi Videosu

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir