Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonu Şarja Takınca Nem Algılandı Sorunu

Telefonu Şarja Takınca Nem Algılandı Sorunu

Telefonu Şarja Takınca Nem Algılandı Sorunu

Telefonu Şarja Takınca Nem Algılandı Sorunu , telefonu şarj ederken nem algılandı diyor şeklinde şikayet eden birçok akıllı telefon kullanıcısı var. Suya ve sıçramalara dayanıklı telefonlar için sıvıya uzun süre maruz kalması durumunda, nem algılandı uyarısı verilmektedir.

Bu uyarı, cihazınızın çok fazla sıvıya maruz kaldığını ve bu uyarı telefonunuzun daha fazla sıvı ile temas etmemesi için gönderilir. Telefonda görünen nem tespit uyarısı için birden fazla çözüm önerisi vardır. Evde uygulayabileceğiniz çözümleri bulmanın yanı sıra teknik destek de alabilirsiniz.

Telefonu Şarja Takınca Nem Algılandı Diyor Nasıl Çözebilirim

Telefonu Şarja Takınca Nem Algılandı Sorunu, IP68 sertifikası, Galaxy S7 / S8 / S9, not 8, not 9 veya not 10 gibi Samsung cihazlarının 30 dakika boyunca 1,5 m derinliğe kadar dayanmasını sağlar. Bu diğer Androidler için de geçerlidir.

Samsung Nem Algılandı Sorunu

Bununla birlikte, bir akıllı telefonun sıvıya karşı direnci birçok faktöre bağlı olabileceğinden, bazen su alımı veya aşırı nem olabilir. Bu durumda, telefonda bir nem tespit uyarısı alacaksınız. Telefonda görünen nem tespit uyarısı için birden fazla çözüm önerisi vardır. Bu çözüm önerilerini bu yazımızda toparladık.

Uyarıdan Sonra Beklemek

Telefon bağlandığında nemin tespit edildiğini ve nasıl çözüleceği sorusunu araştıran kişilerin ilk önce bekleme önerisiyle karşılaşmaktadır. Aşırı sıvıya maruz kalan akıllı telefonlar, prize takıldığında nemin tespit edildiği konusunda bir uyarı verebilir. Çoğunlukla, beklemek bir çözüm olabilir. Ancak, yine de telefonunuzla sıvı ile temastan kaçınmalısınız. Öte yandan, denediğiniz bu yöntem işe yaramazsa, deneyebileceğiniz farklı çözüm önerileri vardır.

Kağıt Mendil Kullanımı

Nem tespiti durumunda uygulanabilecek çözüm önerileri arasında yer alan kağıt mendil kullanımı, bazı kullanıcıların sorunlarını çözebilir. Kağıt mendil kullanmak istiyorsanız, cihazınızın bağlantı noktasında çok fazla nem olmamalıdır. Çok fazla nem varsa emici kağıt mendil işe yaramayabilir.

Bunu, bir kağıt mendil yerine hava kabarcıkları çekmek için bir kompresör yardımıyla şarj noktasına zarar vermeyecek kadar basınç uygulayarak yapabilirsiniz. Bu işlemin bir sonucu olarak, dışarıya çıkarılan hava sorunu çözmek için yeterli olabilir.

İlginizi Çekebilir: Telefon Kaç Bit Nasıl Öğrenebilirim

Sıvı Hasarı Göstergesini Kontrol Edin

Samsung ve diğer marka cihazlar, cihaz sıvılarla temas ettiğinde renk değişimini gösteren bir etikete (LDI veya sıvı hasar göstergesi) sahiptir. Durumunu kontrol etmek için SIM kart tepsisini çıkarın ve SIM yuvasının etrafındaki küçük etiketi arayın. Bu etiket beyaz ise, telefonun herhangi bir sıvı ile temas etmediğini, kırmızı, pembe veya mor ise, bir miktar sıvı ile temas halinde olduğu anlamına gelir.

Kablo ve Şarj Cihazını Temizleyin

Bazen sorun telefonla değil, nemin tespit edildiği akıllı telefon kablosuyla veya şarj cihazıyla ilgilidir. Bağlantılardaki sıvıyı silmek için kağıt mendil kullanın. Eğer sorun devam ediyorsa diğer çözüm yollarına göz atın.

Hatayı Yok Sayın Ve Telefonu Yeniden Başlatın

Eğer telefonunuzun su almadığından eminseniz dediğimiz adımları uygulayın. Telefonunuzu şarja takın. Bildirim halam varsa telefonunuzu şarjdayken yeniden başlatın. Telefon yeniden başladığı zaman normal bir şekilde şarj olmaya başlayacak.

Telefonu Sıfırlamak

Eğer hiçbir yol işinize yaramadıysa telefonunuzu yedekleyip sıfırlayınız. Eğer hiçbir yol işe yaramadıysa kesin çözüm için Cep Hastanesi Teknik Servisimize başvurun.

Cep Hastanesi İletişim Bilgileri
Cep Hastanesi İletişim Bilgileri

Samsung Nem Algılandı Sorunu Çözüm

Cihazın şarj giriş noktasında biriken sıvıyı pamuklu tuvalet kağıdı veya kağıt havlu gibi yumuşak bir ürünle temizleyin. Özellikle tuzlu suyla temas etmiş olması durumunda bu işlemi denizden çıktıktan hemen sonra gerçekleştirin.

Bu şekilde, hem tuzlu suyun cihazın şarj girişine zarar vermesini hem de cihazda oluşabilecek olası bir nem tespit hatasını önleyeceksiniz.

mümkün olduğunda ısıtıcı, saç kurutma makinesi veya saç kurutma makinesi ile kurutmayın. Sıcak havanın cihaza zarar verme olasılığı çok yüksektir. Kurutma işlemi için cihazı oda koşullarında tutulmalıdır.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefon şarj yerinde nem algılandı , telefonun şarj yerinde nem algılandı ,şarj nem algılandı , samsung nem algılandı hatası , samsung şarj cihazınızda nem algılandı , şarj yerinde nem algılandı , samsung şarj nem algılandı , samsung şarj yerinde nem algılandı , telefon şarj olmuyor nem algılandı.