Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonum Yere Düştü Şarj Olmuyor

Telefonum Yere Düştü Şarj Olmuyor

Telefonum Yere Düştü Şarj Olmuyor

Telefonum Yere Düştü Şarj Olmuyor Bu sorunu ortadan kaldırmak ilk başta karmaşık görünebilir. Ancak, deneyimli Cep Hastanesi teknisyenlerimiz işlerinde en iyisidir. Teknisyenlerimiz öncelikle cihazınızla sorunu tanımlamak için çeşitli testler gerçekleştirecektir. Verilerin kaybolmamasını sağlamak için Devam etmeden önce telefonunuzu yedekleyeceklerdir. Sonra adımlar atılır. Telefonun şarj edilmemesi sorununun ilk adımı yere düştü, pili kontrol etmektir.

Pil değiştirme nispeten hızlıdır. Aküde herhangi bir arıza olmadığı tespit edilirse, şarj soketi değiştirilir. Soket düştükten sonra hasar görebilir. Konektörler hasar görürse, şarj soketi değiştirilir. Sorun genellikle bu adımdan sonra çözülür. Bununla birlikte, bazı durumlarda şarj devresi de başarısız olabilir. Devre tamir edilemezse anakartın değiştirilmesi tek seçenektir.

Bunlar, telefonu yere şarj etmemek sorununda hizmetimizin takip ettiği adımlardır. OEM kaliteli parçalar süreçte kullanılır ve ortalama süre 1 saattir.

Telefon Şarj Olmuyor Sorunu Nasıl Çözülür

Telefonun şarj etmediği sorun, her telefonda görülebilen bir sorundur. Bu, özellikle en çok ihtiyacınız olduğunda şarj cihazına koyduğunuzda cihazın şarj edilmediğini görürseniz sizi kızdırır. Telefonunuzun pil çok düşük ve şarj ve hemen kullanmak istiyorsanız, şarj değil sorunu yarım bırakacaktır.

Telefonunuz Neden Yavai Şarj Oluyor
Telefonunuz Neden Yavai Şarj Oluyor

Telefonun şarj olmadığı sorunu çözebilir ve telefonunuzu daha önce olduğu gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, önce şarj edilmeyen sorunun kaynağını bulmalısınız. Telefon pillerinin şarj olmamasının birkaç nedeni vardır. Aşağıda, telefonun şarj edilmediği sorunun nedenleri bulunmaktadır. Bunlardan hangisinin sorununuzun kaynağı olduğunu öğrenebilirsiniz. Nedenler yanı sıra çözüm bulabilirsiniz. Yani sorunu çözmek mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir: iPhone Arka Kamera Titreme Sorunu

Telefon Şarj Olmuyor Çözüm Önerileri

  1. İlk önce akıllı telefonunuzu kapatınız.
  2. Ses kısma ve power tuşuna  aynı anda basılı tutarak bir süre bekleyiniz.
  3. Telefonunuzun logosunuz gördükten sonra elinizi Power tuşundan çekip ses kısma tuşuna 2 sn kadar daha basılı tutarak lütfen bekleyiniz. Yani tekrar power tuşuna basmanız gerekecektir.
  4. Karşınıza bir ekran çıkacak Ses kısma tuşu ile yes şeçeneği üzerine geliniz daha sonra power tuşu ile seçim yaparak işlemlerinize devam edebilirsiniz. Hard Reset işlemi başlayacaktır işlem yaklaşık 5-10 dk kadar sürecek ve telefonunuz yeniden başlayarak hard reset işlemi bitmiş olacaktır.

Her şeyden önce, kesinlikle ama kesinlikle yalan söyleyen birinden destek aramanızı şiddetle tavsiye ederiz. Bazen üstesinden gelemeyeceğimiz, zorluk çekemeyeceğimiz gibi durumlar ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda, bir uzmandan yardım almanızı şiddetle tavsiye ederiz. Akıllı telefon hizmetlerinin size yardımcı olacağını garanti ediyoruz. Yetkili servisinizden destek almak için, telefonunuzun yetkili servis sayfasına başvurarak gerekli desteği alacaksınız.

Sizde şarj olmama sorununa çözümleriniz varsa yorum olarak bize iletip insanların daha kolay bir yöntem ise sorunlarını çözmesinde yardımcı olabileceksiniz.

Telefonum Yere Düştü Şarj Olmuyor Ne Yapmalıyım ?

Sizin için hazırladığımız yazımızda sorularınızın cevabını bulabilirsiniz. Akıllı telefonunuzun şarj olmadığını fark ettiğinizde, yapmanız gereken ilk şey telefon şarj olurken 2-3 dakika beklemektir. Pil tamamen tükenmiş olabilir. Telefonunuz asla ücret almıyorsa, cihazınızın pili ölmüş olabilir. Cihazınızın pili bozulmadıysa, neden şarj edilmeyeceğini görelim. Önce telefonun şarj cihazının düzgün çalıştığından emin olun.

Sorunun çıkış veya şarj cihazı ile olup olmadığını kontrol edin. Sorunun şarj cihazından kaynaklandığından emin olmak için farklı bir şarj cihazı deneyin. Akıllı telefonunuzu şarj etmek için başarısızlık çıkış ile ilgili bir sorun nedeniyle olabilir. Akıllı cihazınızı farklı bir prize takmalı ve tekrar denemelisiniz. Telefonunuz şarj olmuyorsa, USB kablosunu adaptörden çıkararak ve kabloyu bilgisayarınıza bağlayarak şarj etmeyi deneyin. Telefon şarj cihazındaki adaptörün veya kablonun hasar görmediğinden emin olun. Akıllı telefonunuzun şarj olmamasının nedeni kırılma, çatlama vb.neden olabilir.

Şarj soketinden. Şarj soketinde toz veya kir varsa, temizlenecektir. Cihazınızın şarj edilmesi uzun zaman alıyorsa, orijinal olmayan bir şarj cihazından kaynaklanabilir. Orijinal olmayan şarj cihazından kaçının. Bunu yapmak, cihazın ve telefonunuzun piline zarar verebilir. Cihazınızı her zaman orijinal şarj cihazı ile şarj edin. Cihazınızla ilgili sorun teknik ve yazılım olabilir. Cihazınızı biçimlendirerek çözümler bulabilirsiniz. Cihazınızı biçimlendirmeden önce cihazınızdaki bilgileri yedeklemeyi unutmayın. Bunların hiçbiri sizin için işe yaramazsa, son çare telefonunuzu servise göndermektir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonum düştü şarj olmuyor , telefonum şarjı dolmuyor , telefonum saatlerce şarj olmuyor  , telefonumu düşürdüm şarj olmuyor , telefon düştü şarj olmuyor , telefon yere düştü şarj olmuyor , telefonumun şarjı dolmuyor , telefonumun şarjı dolmuyor ne yapmalıyım , iphone telefonum yere düştü şarj olmuyor , telefonum şarjı algılamıyor , telefon 0 şarj olmuyor.