Bizi Arayın Size Yardımcı olalım...

  1. Anasayfa
  2. Telefon Tamiri
  3. Telefonun Şarj Giriş Yeri Bozuldu

Telefonun Şarj Giriş Yeri Bozuldu

Telefonun Şarj Giriş Yeri Bozuldu

Telefonun Şarj Giriş Yeri Bozuldu, çeşitli şikayetler olabilir. Bununla birlikte, şarj soketinin değiştirilmesini gerçekleştirerek ana çözümler arasındadır. Cep Hastanesi şarj yeri tamir kısa süre içiersinde tamir yapar. Bu sorunla uğraşırken, cihazdaki tüm veriler yedeklenmeli ve kaybolmalıdır.

[toc]

Gerekli adımlar daha sonra uzman teknisyenlerimiz tarafından eşlik edilmektedir. Şarj soketi değiştirme ana çözümdür. Şarj girişinin sonucunu alırsanız, parçaların değiştirilmesi koşulludur. Neyse ki, şarj soketi değişimi sadece Cep Hastanesi’nde 1 saat içinde değişimi yapılır ve hatta çok uygun fiyatlıdır.

Telefonun Şarj Giriş Yeri Bozuldu

Şarj soketi sorunu hemen hemen tüm telefonlarda oluşabilecek bir sorundur. Bu sorunun çözümü telefondan telefona değişebilir. Samsung telefonlar için, telefonun şarj soketi başarısız olursa, iPhone telefonlarından daha az değişebilir. Ancak telefon iPhone ise, şarj soketinin değiştirilmesi hem zor hem de pahalı olacaktır. Şarj soketinin cep telefonlarında değiştirilmesi gerekiyorsa, eski fiş ilk önce tamamen çıkarılmalıdır.

Daha sonra vidalar çıkarılır ve yeni soket sokete sokulur. Yeni soket firma vidalama sonra kullanılabilir. Süreç, diğer telefon onarımlarından daha kolay ve daha az zaman alıcıdır. Şarj soketi değiştirme fiyatı telefondan telefona değişir. Düşük model telefonların soket değişimi de mümkündür. Ancak, telefon modeli yüksekse, daha fazla para ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Şarj soketinin arızalı olup olmadığından emin değilseniz!

Tabletinizde yukarıda belirtilen sorunlar varsa ve bunun şarj soketinden kaynaklandığından emin değilseniz, aşağıdaki talimatları deneyin.

  1. farklı bir şarj kablosu kullanın veya orijinal olduğundan emin olun. farklı bir şarj adaptörü kullanın orijinal olduğundan emin olun.
  2. Bilgisayarı kabloyla bağlayarak şarj etmeyi deneyin.
  3. Telefonunuzun şarj portuna dikkatlice bakın veya bir büyüteç yardımıyla Ezik olup olmadığını kontrol edin.
  4.  Telefonun şarj soketini bir cift cımbızla temizleyin ve kablo uçlarını temizleyin. Şarj yuvasında aşırı toz birikebilir.

Telefonun Şarj Giriş Yeri Temassızlık Yapıyor

Şarj soketi onarım şarj soketi onarım gerçekleştirmek için onarım, ekran ve arka durumda birbirinden tamamen ayrılmış olmalıdır. Daha sonra, arka kasaya bağlı soket vidalarının tamamen sökülmüş olduğu ve yeni soketin ve telefonun eşleştiği kontrol edilir. Uygunsa, cep telefonunun onarımının kolay tamamlanması için yeni soket takılır.

İlginizi Çekebilir: Samsung Galaxy Note 5 Şarj Hemen Bitiyor

Soketler değiştikten sonra, bu problemle tekrar yüzleşmek kolay olmayacaktır. Bu sorunla yüzleşmek istemeyen kullanıcılar, şarj cihazlarını düzgün bir şekilde kullanmalı ve telefonu alt endüstri markalarından uzak tutmalıdır. Aksi takdirde, soket soketten gelen güçle uyumlu olmayacaktır ve hatta telefona zarar verebilir.

Şarj Soketi Nasıl Değişir ?

Soket değiştirilmesine izin vermek için, telefonun arka Kasası tamamen açılmalıdır. Şarj soketi, altta olduğu gibi açılmalı ve kasanın hemen altında olmalıdır. Daha sonra, sokette bir kayma varsa, düzeltilir. Çünkü prizler elektrik, şarj cihazının ucu ve diğer birçok nedenden dolayı bozulabilir. Şarj cihazından prize dikkat edilmelidir.

Taşınabilir bir şarj cihazı kullanılıyorsa, marka ve şarj kablosu ile dikkatli olunmalıdır. Telefonların şarj soketleri aşırı yüklenirse, içeride kırılabilir ve şarj cihazına takılıysa, telefonun elektrik devresi Yanabilir. Bu tür sorunları önlemek için her şey düşünülmelidir.

Bu makale için Google’da en çok aranan kelimeler ; telefonun şarj yeri bozuldu , telefonun şarj yeri bozuldu ne kadara yapılır  , telefonun sarj yeri bozuldu garantiye girer mi , telefon şarj giriş yeri bozuldu , telefonumun şarj giriş yeri bozuldu , şarj giriş yeri bozuldu , telefonun şarj girişi bozuldu , tablet şarj giriş yeri bozuldu , sarj yeri bozuldu , telefonun soket yeri bozuldu , telefonun şarj yeri bozuldu ne yapmalıyım , telefonun şarj yuvası bozuldu

Telefonun Şarj Giriş Yeri Temassızlık Sebepleri

Akıllı telefonların şarj soketlerindeki temassızlığın ana nedeni, cihazı takarken veya çıkarırken cihazın aşırı şarj edilmesidir. Şarj soketi bağlı parçanın bağlantısını kesmeye başlar. Lehim, Tel sonları veya kırılma / çatlama oluşabilir. Bununla birlikte, kısa devreler, sıvı / nem teması nedeniyle oksidasyon, telefonun etkisiyle şarj soketine zarar vermek temassızlığa neden olabilir. Bu tür sorunların tek çözümü teknisyen müdahalesidir.

Telefon Şarj Soketi Bozuk
Telefon Şarj Soketi Bozuk

Sizin tarafınızdan çözülebilir sorunlar aşağıdaki gibidir. Özellikle iPhone cihazlarıyla (her telefona uygulanabilecek) karşılaştığımız bir sorun, şarj soketinin toz, kir ve benzeri parçacıklarla doldurulmasıdır ve şarj ucu ve şarj soketi dişleri birbirleriyle temas edemez. İlgili parça bir kürdan ile temizlenirse sorun çözülecektir. Ayrıca şarj cihazının ve kablosunun çalıştığını kontrol etmelisiniz.